rtcg.me/Mina [ Objavio: O.Z. ]

14. 10. 2018. 19:09   >>  20:16 1

PARTIZAN PAO U "TOPOLICI"

Mornar slavio u šuterskom obračunu

Košarkaši Mornara pobijedili su večeras beogradski Partizan 97:94 (25:14, 25:22, 22:23 i 25:35), u utakmici trećeg kola ABA lige.

Prva utakmica na domaćem parketu i prva pobjeda Barana ove sezone u ABA ligi. Ekipa Mihaila Pavićevića upisala je važan trijumf nakon poraza od Olimpije i Krke u gostima.

Mornar je startovao silovito, brzo došao do dvocifrene prednosti i u prvoj četvrtinu slavio sa 11 poena razlike. Barani su u završnici prvog poluvremena imali i 18 razlike (48:30). Partizan je uzvratio u nastavku i u finišu je viđen pravi triler.

Junak pobjede je Nemanja Vranješ koji je prvo postigao koš za 2 poena razlike na dva i po minua do kraja (89:87), da bi u posljednjim momentima meča bio siguran sa linije slobodnih bacanja i tako obezbijedio pobjedu barskom timu.

U posljednjoj sekundi "trojku" za produžetak promašio je Pejdž.

Mornar je večeras ubacio 12 trojki iz 23 pokušaja (52.2%), što je bilo presudno za pobjedu.

Vranješ je bio igrač utakmice, upisao je 26 poena (5 od 5 za tri poena), 5 skokova, 3 asistencije i jednu ukradenu loptu, dok je Bronson Kenig dodao je 23 poena, pet asistencija i četiri skoka. Uroš Luković utakmicu je završio sa 12 poena i sedam skokova.

U beogradskom timu, koji je doživio prvi poraz, najbolji je bio Đorđe Gagić sa 23, dok je Markus Pejdž ubacio 20 poena.

Mornar će u narednom kolu, 21. oktobra, biti gost Zadra.