14. 10. 2019. 22:59   >>  23:03

REMI FRANCUSKE I TURSKE

Šestica Engleza u Sofiji, Ukrajina ide na EP

Engleska je na gostovanju u Sofiji pobijedila Bugarsku sa 6:0 i tako načinila veliki iskorak ka Evropskom prvenstvu.

Meč je dva puta prekidan u prvom poluvremenu zbog rasističkih povika sa tribina.

Kako prenose svjetski mediji, grupa navijača Bugarske, obučena u crno i sa crnim kapuljačama, vrijeđala je tamnopute engleske igrače.

Derbi večeri igran je u Parizu na stadionu Francuska u Grupi H, a domaćin i Turska igrali su neriješeno 1:1, pa tako sada oba tima dva kola prije kraja kvalifikacija imaju po 19 bodova, četiri više od Islanda koji je sa 2:0 pobijedio Andoru.

Albanija je na gostovanju protiv Moldavije slavila sa 4:0.

Fudbalska reprezentacija Ukrajine pobijedila je večeras Portugal sa 2:1.

Ukrajina je ovom pobjedom izborila plasman na Evropsko prvenstvo, ali i ostavila Srbiju u trci, s obzirom na to da Portugal na drugom mjestu Grupe B ima 11 bodova, jedan više od Srbije koja je na gostovanju pobijedila Litvaniju sa 2:1.

Golove za trijumf Ukrajine postigli su Roman Jaremčuk u šestom i Andrej Jarmolenko u 27. minutu.

Strijelac jedinog pogotka za Portugal bio je Kristijano Ronaldo u 72. minutu iz jedanaesterca.

Ukrajina je od 72. minuta ostala s desetoricom igrača na terenu, pošto je Taras Stepanenko dobio drugi žuti karton kada je skrivio penal.