12. 05. 2019. 19:26 >> 20:13

SERIJA A

Torino nastavlja borbu za opstanak, trijumf Napolija

Fudbaleri Torina pobijedili su danas na svom terenu Sasuolo sa 3:2, u utakmici 36. kola italijanskog prvenstva.

Torino je mogao da povede u 17. minutu, ali je Andrea Beloti promašio jedanaesterac. U 27. minutu poveo je Sasuolo golom Mehdija Burabije, koji je minut kasnije isključen zbog drugog žutog kartona.

Torino je izjednačio u 56. minutu golom Belotija, a novo vođstvo gostima donio je Pol Lirola u 71. minutu. Torino je izjednačio u 81. minutu golom Simonea Zaze, a minut kasnije pobjedu je obezbijedio Beloti, svojim drugim golom na utakmici.

Torinski klub nastavio je niz utakmica bez poraza i poslije 15. pobjede sa 60 bodova zauzima šesto mjesto na tabeli, koje vodi u kvalifikacije za Ligu Evropa. Bod manje, ali i utakmicu manje ima Roma, koja večeras igra protiv šampiona Juventusa.

Sasuolo je pretrpio 12. poraz u ligi i 10. je na tabeli sa 42 boda.

Fudbaleri Napolija pobijedili su u gostima SPAL sa 2:1.

Napoli je drugi na tabeli sa 76 bodova, dok je SPAL na 11. mjestu sa 42 osvojena boda.

Fudbaleri Napolija su na današnjem meču poveli u 49. minutu golom Alana, izjednačio je Andrea Petanja sa penala u 84, a konačan rezultat postavio je Mario Ruj četiri minuta kasnije.

U posljednjih nekoliko minuta šansu je u dresu SPAL-a dobio i crnogorski reprezentativac Marko Janković.

Napoli do kraja šampionata čekaju još mečevi protiv Intera na domaćem terenu i protiv Bolonje u gostima, dok SPAL gostuje Udinezeu i dočekuje Milan.