09. 02. 2019. 17:54 >> 17:22

NULA U LAJPCIGU

Dortmundu malo 3:0, Hertina lekcija Menhengladbahu

Fudbaleri Borusije Dortmund i Hofenhajma igrali su danas neriješeno 3:3 u utakmici 21. kola njemačke Bundeslige.

Lider šampionata imao je tri gola prednosti na svom terenu protiv Hofenhajma, ali su gosti u posljednjih 15 minuta uspjeli da dođu do izjednačenja.

"Milioneri" su poveli golom Džejdona Sanča u 32. minutu, da bi na 2:0 povisio Mario Gece u 43.

Borusija Dortmund je preko Rafaela Gereira u 66. minutu došla do tri gola prednosti, međutim, uslijedio je neočekivani povratak Hofenhajma.

Prvo je Isak Belfodil u 75. smanjio zaostatak svog tima, da bi Pavel Kaderabeg osam minuta kasnije unio neizvjesnost u završnicu.

Tako se i ispostavilo, pošto je Belfodil svojim drugim golom na utakmici donio izjednačenje u 87. minutu.

Napadala je Borusija do kraja susreta, međutim, u tome nijesu uspjeli, pa su na kraju osvojili samo bod.

Borusija Dortmund je prva na tabeli Bundeslige sa 50 bodova, dok je Hofenhajm deveti sa 30.

Herta je na gostovanju u Menhengladbahu pobijedila Borusiju sa 3:0, a strijelci u pobjedi berlinskog tima bili su Salomon Kalu u 30. minutu na asistenciju Marka Grujića, Ondrej Duda u 56. i David Zelke u 76.

Hanover je pred svojim navijačima slavio sa 2:0 protiv Nirnberga golovima Nikole Milera u petom minutu sudijske nadoknade vremena prvog dijela meča i 77. minutu.

Frajburg i Volfsburg igrali su neriješeno 3:3, dok na meču između Lajpciga i Ajntrahta iz Frankfurta nije bilo golova.