30. 01. 2016. 18:12 >> 18:00

VAŽAN KORAK KA TITULI

Barsa savladala Atletiko nakon preokreta

Dva voideća tima španske Primere, Barselona i Atletiko madrid, odigali su sjajnu utakmicu na "Nou Kampu" okviru 22. kola španskog prvenstva, a tri boda osvojili su domaći. Katalonci su se pobjedom osamili na čelu tabele sa tri boda više od 'Jorgandžija', a imaju i zaostali meč protiv Sportinga iz Hihona.

Utakmicu su bolje otvorili gostujući igrači koji su sjajnim presingom stvarali mnogo problema ekipi Luisa Enrikea, koja je nakon današnjeg meča blizu odbrane titule prvaka Španije.

Prein se gostima splatio u desetom minutu, kada je na asistenciju Saula mrežu Klaudia Brava zatresao Koke. Nakon postignutog gola, Atletiko je nastavio sa istom igrom, što je stvaralo dosta problema domaćima da organizuju napad.

Ipak, u 30. minutu barsa je stigla do izjednačenja. Mesi je završio sjajnu akciju Nejmara i Albe za 1:1.

Izjednačujući gol dao je šampionu dosta samopouzdanja, Atletiko se otvorio i pošao po novo vođstvo, ali Barsa u 38. minutu stiže do preokreta.

Dani Alveš je sjajno dubinskim pasom uposlio Luisa Suareza, koji je poslao loptu kroz noge golmana Atletika Jana Oblaka za 2:1.

Posao gostujućoj ekipi dodatno je otežao Felipe Luis koji je u 44. minutu dobio direktan crveni karton nakon starta nad Messijem.

U drugom poluvremenu, Atletiko je dobro parirao Barseloni iako je imao igrača manje na terenu. U 10. minutu nastavka bio je blizu drugog gola, kada je Huanfran centrirao za Griezmana, čiji udarac akrobatskom intervencijom odbranio Bravo.

Ipak, sve šanse da izbegne poraz Simeoneova četa je izgubila u 65. minutu meča kada je Diejgo Godin dobio drugi žuti karton zbog faula nad saigračem iz reprezentacije, Luisom Suarezom.

Domaćin je do kraja utakmice imala incijativu na sredini terena, a sa dva igrača manje Madriđani nijesu mogli da organizuju ozbiljniji napad.