Основна тема
Црно/бијела тема
Инверзна тема

Подешавaња

Умањи / Увећај

Изаберите тему

Основна тема
Црно/бијела тема
Инверзна тема

Ekonomija

Mina business [ Objavila R.B. ]

07. 07. 2017. 21:44 >> 21:15

OD EUROMONEYA

Erste najbolja banka u Crnoj Gori

Erste Bank Podgorica dobitnica je prestižnog priznanja „Najbolja banka u Crnoj Gori“ za 2017, koje dodjeljuje Euromoney, jedan od vodećih svjetskih finansijskih magazina u okviru svojih godišnjih Nagrada za izvrsnost (Awards for Excellence).

Glavni izvršni direktor Erste banke, Aleksa Lukić, kazao je da je nagrada velika čast i potvrda da poslovanje razvijaju u dobrom pravcu. 

"Naš cilj je da nastavimo da otvaramo nove mogućnosti za klijente i da stvaramo dugoročne veze sa zajednicom u kojoj poslujemo", rekao je Lukić kojem je nagrada uručena sinoć na ceremoniji u Londonu.

Kako je saopšteno iz Erste Banke Podgorica, Erste Group Bank AG (Erste Grupa) je nagrađena priznanjem “Najbolja banka u centralnoj i istočnoj Evropi” za 2017. godinu zbog kvalitetnog pozicioniranja koje joj omogućava da iskoristi prilike za rast i da predvodi talas digitalne revolucije u regionu. 

"Grupa je, osim u Crnoj Gori, osvojila priznanja Najbolja banka za 2017 i u Austriji i Češkoj Republici, dok je rumunska podružnica Grupe, Banca Comerciala Romana (BCR), proglašena “Najboljom bankom u transformaciji u centralnoj i istočnoj Evropi“", kaže se u saopštenju.

Izvršni direktor za poslovanje sa stanovništvom u Erste Group Bank, Peter Bosek, reako je da su počastvovani prestižnim priznanjima koje potvrđuje da je Erste Banka pouzdan partner klijentima i odgovoran subjekt koji doprinosi napretku u centralnoj i istočnoj Evropi. 

"Istorijski smo se pozicionirali kao banka za srednju klasu i mala i srednja preduzeća. Nastavićemo da dajemo impuls prosperitetu u regionu i podržavamo inovacije. Naša digitalna platforma George biće prva prekogranična digitalna platforma u centralnoj i istočnoj Evropi i jedna od prvih u Evropi uopšte“, rekao je Bosek.

Kako se podsjeća, nagrada Euromoney dodjeljuje se bankama iz oko 100 država širom svijeta. 

Žiri sastavljen od novinara analizira kvantitativne pokazatelje, a u obzir se uzimaju i nivo usluge koje banke pružaju klijentima, ekspertiza i inovativnost. 

Saopšteno je da je Erste Grupa dobila priznanja i na nekim od svojih ključnih tržišta. 

"Erste banka Austrija je proglašena “Najboljom bankom u Austriji”, kao lider u kreditiranju stanovništva i banka koja je uspješno uvela novi koncept uređenja filijala koristeći tehnologiju da unaprijedi savjetničke usluge", navodi se u saopštenju.

Dodaje se da je Ceska sporitelna (Česka sporitelna) osvojila Euromoney nagradu za izvrsnost peti put u posljednjih devet godina kao najbolja banka u Češkoj Republici. 

"Ove godine priznanje je dodijeljeno zbog proaktivnijeg pristupa u pružanju usluga klijentima. Erste banka je dobila priznanje “Najbolja banka u Crnoj Gori”, zahvaljujući ostvarenom rastu i profitabilnosti", pojašnjava se u saopštenju.

Kako se navodi, Rumunska Banca Comerciala Romana (BCR) proglašena je "Najboljom transformacijom banke u centralnoj i istočnoj Evropi" zahvaljujući kvalitetu upravljanja. 

"BCR je vodeća banka u Rumuniji prema aktivi, a uslužuje preko 2,9 miliona klijenata. Vodeća je u Rumuniji prema tržišnom učešću u ukupnim kreditima i ukupnim depozitima", precizira se u saopštenju.

Erste Bank Group ima 47.100 zaposlenih koji uslužuju preko 16,2 miliona klijenata u Austriji, Češkoj Republici, Hrvatskoj, Mađarskoj, Rumuniji, Slovačkoj i Srbiji.

Kako se podsjeća, Erste Grupa je u Crnoj Gori prisutna od 2009. godine posredstvom svoje podružnice Erste&Steiermärkische Bank d.d. koja je vlasnik 100 od akcija Erste Bank Podgorica. 

 

Пратите нас на

Коментари0

Остави коментар

Остави коментар

Правила коментарисања садржаја Портала РТЦГВише
Поштујући начело демократичности, као и право грађана да слободно и критички износе мишљење о појавама, процесима, догађајима и личностима, у циљу развијања културе јавног дијалога, на Порталу нијесу дозвољени коментари који вријеђају достојанство личности или садрже пријетње, говор мржње, непровјерене оптужбе, као и расистичке поруке. Нијесу дозвољени ни коментари којима се нарушава национална, вјерска и родна равноправност или подстиче мржња према ЛГБТ популацији. Неће бити објављени ни коментари писани великим словима и обимни "copy/paste" садрзаји књига и публикација.Задржавамо право краћења коментара. Мање

Да бисте коментарисали вијести под вашим именом

Улогујте се

Најновије

Најчитаније