[ Objavio: O. Z. ]

09. 01. 2020. 21:58   >>  22:53 26

PORAZ NA STARTU EP

"Lavovi" pali u drugom poluvremenu

Muška rukometna reprezentacija Crne Gore izgubila je u Gracu od Hrvatske rezultatom 21:27, na startu Evropskog prvenstva. Iako je poražena sa šest golova naša selekcija je prilično namučila velikog favorita. "Lavovi" su vodili na poluvremenu (13:12), ali su u drugih 30 minuta zaustavljeni i nijesu mogli da ponove borbenu igru iz prvog dijela meča.

Hrvati su igrali kao kod kuće, pošto su na tribinama bili većinom njihovi navijači, ali crnogorski rukometaši su hrabro ušli u meč i na poluvrijeme otišli na vođstvom od jednog gola razlike.

"Lavovi" su odličnom odbranom u potpunosti zaustavili hrvatski potencijal u napadu, pokazali zube nakon što je Hrvatska imala plus dva (7:9) sredinom poluvremena, ali u nastavku je uslijedio pad.

Vidjelo se da fale povrijeđeni igrači, da se makar odmore bekovi koje je poremetio ulazak Domagoja Duvnjaka koji je presjekao nekoliko napada naših i omogućio svom timu da iz kontri dođe do tri razlike (17:14) nakon deset minuta igre u nastavku.  Razbranio se i Marin Šego, u napadu je bio neuhvatljiv Luka Cindrić, pa je slomljen otpor "lavova".

Iako je dao samo jedan gol, Duvnjak je izabran za igrača meča zbog igre u odbrani koja je prelomila utakmicu.

Izabranici selektora Roganovića nakon toga nijesu uspjeli da se vrate u meč, a prednost "kauboja" je rasla i do sedam razilike (26:19) u 55. minutu.

Roganović je pokušao tajm-autom vratiti ritam svom timu, ali je bilo zaista teško parirati raspoloženom rivalu.

Najefikasniji u hrvatskoj selekciji bio je Luka Cindrić sa šest, dok su po četiri gola postigli Marino Marić i Zlatko Horvat.

U crnogorskoj selekciji, na čijem se golu istakao Nebojša Simić, Nemanja Grbović je postigao šest, dok je Vladan Lipovina meč završio sa četiri gola.

U drugom meču naše grupe Bjelorusija je pobijedila Srbiju 35:30.

Crna Gora će u drugom kolu, u subotu u 18 sati i 15 minuta, igrati sa Srbijom.

TOK MEČA:

Drugo poluvrijeme:

27:21 Anđelič smanjuje na minus 6.

27:20  Novi gol Grbovića. (57.min)

27:19 Hrvatska stiđe i po plus 8.

26:19 Matanović se upisao u strijelce.

25:19 Ponovo Šipić ne dozvoljava da se naša selekcija vrati u igru. (54.min)

24:19 Lasica pogađa iz kontra napada.

"Lavovi" igraju bez golmana, sa sedmoricom u napadu, ali to ne daje rezultate, pogođena je prečka.

24:18 Šipić.

23:18 Grbović smanjuje.

Roganović zove još jedan taj-aut.

23:17 Nova kontra i novi gol Hrvatske.

22:17 Mariću nije bilo teško da sa crte Matira Simića.

21:17 Lasica bježi čuvarima i postiže svoj prvi gol večeras. (48.min)

Isključenje Lazovića, šesto ukupno za našpže igrače.

21:16 Duvnjak pogaža za velikih plus 5.

Crna Gora je psotigla samo tri gola u drugom poluvrmenu. (45. min)

20:16 Horvat postiže gol sa igračem više.

19:16 Bakić smanjuje na minus 3, nakon nove odbrane Simića. (43.min)

19:15 Cindrić ne griješi iz sedmerca, za najveće vođstvo "kauboja".

18:15 Brzi gol Karačića sa igračem više.

Lazović je isključen na dva minuta zbog faula nad Stepančićem. (39. min)

17:15 Stevan Vujović prekida seriju Hrvatske.

Roganović je zatražio tajm-aut.

17:14 Cindirć ponovo pogađa iz kontre, nakon još jedne greške naših u napadu.

16:14 Brza akcija "kauboja" koju završava Cindrić.

15:14 Mandić iz kontra napada za prvo vođsrtvo Hrvatske u drugom poluvremenu.

14:14 Stepančić vara Simića. (34.min)

13:14 Novi gol Grbovića nakon dodavanja Lipovine.

13:13 Hrvatska preko Marića poravnava u prvom napadu u nastavku.

Prvo poluvrijeme:

Iako Hrvati igraju kao kod kuće, pošto su na tribinama večinom njihovi navijači, crnogorski rukometaši su prikazali hrabru igru i na poluvrijeme su otišli na vođstvom od gola razlike.

Napa selekcija u potpunosti je u igri u duelu sa favorizovanim rivalom. Hrvatska je imala plus dva (7:9) sredinom poluvremena, ali izabranici selekotra Roganovića su pokazali zube i odličnom odbranom zaustavili napad Hrvatske.

Lipovina je najefikasniji u našoj selekciji sa četiri gola, Grbović je postigao tri, a Čavor dva.

Istakao se i golman Simić koji je odbranio tri cizera.

Kraj prvih 30 minuta.

12:13 Lipovina pogađa za plus 2, a na drugoj strani Cipić smanjuje u posljednjoj sekundi prvog poluvremena.

Sjajna odbrana "lavova", suđen je pasivan napad Hrvatskoj.

11:12 Grbović pogađa nakon sjajne akcije i tjera hrvatskog selektora Červara da traži prvi tajm-aut. (29. min)

11:11 Anđelić šutem sa zemlje iznenadio odbranu Hrvatske.

11:10 Lipovina pogađa nakon sjajnog skok šuta, ali prije toga je viđena nova bravura Simića koji je zaustavio još jednu kontru rivala.

11:9 Cindrić bježi našoj odbrani i ne griješi. (25.min)

10:9 Ravnić pogađa iz kontre.

9:9 Bakić sa krila donosi izjednačenje. (23. min)

Grbović ne koristi kontru, ali na drugoj strani simić brani zicer Hrvata.

9:8 Važan gol Lipovine, dok smo brojčano slabiji.

Novo isključenje u našoj selekciji, jer nijesmo pravilno napravili izmjenu.

9:7 Hrvatska prvi put ima plus 2, Horvat pogađa prazan gol.

8:7 Cindrić siguran sa sedam metara.

Nakon gola, Čavor pravi faul za isključenje i semderac.

7:7 Čavor za novo izjednačenje. (17. min)

7:6 Horvat ponovo lobuje sa desnog krila.

6:6 Grbović se odlično oslobodio na crti i pogodio. Njegov drugi gol.

6:5 Šipić ponovo dovodi Hrvatsku u vođstvo.

5:5 Vujović trese mrežu, konačno postižemo gol sa igračem više.

Drugo isključenje Mandića, ponovo imamo igrača više. (12.min)

5:4 Cindrić postiže svoj drugi gol večeras.

4:4 Ševaljević sa sedam metara.

4:3 Stepančić iz skok šuta i Cndrić iz kontre preokreću rezultat.

Prvo isključenje u hrvatskoj selekciji, Mandić ide van nakon prekršaja nad Čavorom. Uslijedila je lijepa akcija naših, ali Bakić sa krila promašuje cijeli gol. (9.min)

2:3 Čavor trese mrežu u trenucima kada nam je prijetilo da se dosudi pasivan napad, a odmah je uzvratio Duvnjak na drugoj strani.

1:2 Snažan udarac Lipovine.

1:1 Hrvatska koristi brojčanu prednost, Horvat sa krila lobuje Simića. (6. min)

Prvo isključenje, Čavor mora na klupu dva minuta.

1:0 "Lavovi" postižu prvi gol na meču, strijelac je Grbović.

Hrvatska nije iskoristila prva dva napada, okvir gola je oba puta sačuvao našpu mrežu.

Crna Gora peti put nastupa na šampionatima Evrope, a u prethodna četiri nije uspjela da ostvari pobjedu. Upisala je samo jedan remi, sa Rusijom, na šampionatu Evrope 2008. godine.

Hrvati su u Grac doputovali kao prvi favoriti grupe, ali "Lavovi", iako opterećeni problemima s povredama igrača, nijesu doputovali u Austriju s "bijelom zastavom".

Naprotiv, na svoj peti nastup na Evropskom prvenstvu doputovali su s namjerom da ostave dobar utisak, ali i da se pokušaju domoći drugog kruga za šta je neophodno osvojiti barem drugo mjesto u grupi.

Planove crnogorskog selektora Zorana Roganovića poremetile su povrede Miloša Vujovića i Miloša Božovića uoči početka takmičenja, a ranije se povrijedio Nebojša Simović. Za Božovića se u taboru "lavova" ipak nadaju da bi se mogao oporaviti do drugog susreta 11. januara sa Srbijom.

U prvom meču naše grupe, Bjelorusija je savladala Srbiju sa 35:30 (16:15).