Sport klub [ Objavio: O.Z. ]

EVROPSKO PRVENSTVO 16. 12. 2018. 16:54   >>  16:28 0

EVROPSKO PRVENSTVO

Holanđanke osvojile bronzu

Ženska rukometna reprezentacija Holandije osvojila je bronzanu medalju na Evropskom prvenstvu u Holandiji pošto je u pretposljednjem meču šampionata bila bolja od selekcije Rumunije rezultatom 24:20 (15:8).

Obje reprezentacije poražene su u svojim polufinalima na sličan način - Rumunija i Holandija su pale protiv fizički dominantnih protivnica u nastavku igre.

U borbi za treće mjesto Holandija je bila prilično sigurna, a pred kraj Rumunke su uspjele da umanje razliku serijom 5:0, mada ne i da učine završnicu dramatičnom.

Najefikasnija u pobjedničkoj ekipi bila je Estavana Polman sa 7 golova, a 5 je postigla Nike Grot.

U ekipi Rumunije bolja od ostalih bila je Valentina Ardean-Velisej sa 6 pogodaka.

To je treća medalja za Holanđanke u prethodne tri godine na velikim takmičenjima, budući da su rukometašice iz "Zemlje lala" 2016. na EP u Švedskoj osvojile srebrnu, a 2017. u Njemačkoj takođe bronzanu medalju.

U subotu je u borbi za peto mjesto Norveška savladala Švedsku 38:29.

Finale prvenstva takođe je na programu danas, a Francuska i Rusija se sastavju od 17 časova i 30 minuta.