10. 12. 2018. 22:28 >> 22:41
51

SAVLADANA SRBIJA

Velika pobjeda "lavica", san o polufinalu živi

Ženska rukometna reprezentacija Crne Gore savladala je Srbiju u Nantu 28:27 (12:15), u drugom meču glavne runde Evropskog prvenstva u Francuskoj i tako ostala u igri za prolaz među četiri najbolje ekipe Starog kontinenta.

"Lavice" su odlično ušle u meč, stigle do tri gola razlike u prvih deset minuta (6:3, 7:4).

Međutim, u žestokom ritmu Srbija je uspjela da preokrene i povede u 19. minutu (11:10).

U posljednjih deset minuta prvog dijela igre ritam je opao, Crna Gora je bila bez gola čak preko 11 minuta, a Srbija je je u jednom momentu imala i plus četiri - 11:15.

Potom je uslijedila velika borba u nastavku. Topila se prednost Srbije, a Crna Gora je došla do izjednačenja u 45. minutu (19:19). Nakon toga se igralo gol za gol, da bi Radičević u 52. minutu, nakon dvije kontre, dovela naš tim do prednosti (24:23).

Raičević je asistencijama razigravala igračice, a prednost je rasla na tri gola razlike (28:25), što je bilo nedostižno za Srbiju.

Ipak, nije moglo bez uzbuđenja u posljednjem minutu. Prvo Jauković, pa Radičević su pogodile prečku, potom je promašila i Raičević, da bi Srbija imala posljednji napad za izjednačenje. Ipak, odbrana je sjajno reagovala i spriječila da se ponovi scenario kao u duelu sa Rusijom.

Crnogorsku selekciju do pobjede vodile su Đurđina Jauković, Majda Mehmedović i Milena Raičević sa po šest, dok je gol manje postigla Jovanka Radičević.

U selekciji Srbije najbolja je bila Katarina Krpež-Slezak sa 12 golova.

Ranije danas, reprezentacija Rusije obezbijedila je plasman u polufinale Evropskog prvenstva, pošto je danas u Nantu pobijedila selekciju Danske sa 32:21 (14:9).

Crna Gora je sada treća na tabeli Grupe 1 sa 4 boda, iza Rusije koja ima sve pobjede, i Francuske koja ima bod više.

"Lavicama" je za prolaz u polufinale potrebna pobjeda nad Danskom u zadnjem u kolu (srijeda, 15.45), uz poraz Francuske od Srbije, dok su večerašnjim trijumfom na korak od trećeg mjesta koje vodu u borbu za 5. mjesto.

Srbija je ostala bez šansi da se nađe u Parizu, u finalnom vikendu šampionata.

TOK MEČA:

2. poluvrijeme:

Kraj, velika pobjeda Crne Gore!!!

Per Johanson traži tajm-aut na 48 sekundi do kraja meča.

28:27 Krpež iz sedmerca, na minut i 15 sekundi do kraja.

28:26 Stoiljković smanjuje, na dva minuta do kraja.

28:25 Raičević za velikih plus 3.

27:25 Jauković sa distance. (57.min)

26:25 Lavko.

Klikovac je isključena na dva minuta. (54.min)

26:24 Mehmedović sa crte za plus dva.

25:24 Jauković.

24:24 Radojević odmah uzvraća.

24:23 Radičević dovodi Crnu Goru u vođstvo. (52.min)

23:23 Snažan šut Jauković.

22:23 Ponovo Radojević sa krila. (49.min)

22:22 Peti gol Raičević.

21:22 Krpež sa sedam metara.

21:21 Mehmedović, nakon novog brzog centra.

21:20 Lavko.

20:20 Radičević, njen četvrti gol.

19:20 Radojević sa krila vraća prednost Srbiji.

Imaćemo igračicu više dva minuta, Stoiljković je isključena.

Odlično smo odigrali sa igračicom manje, dali tri gola primili jedan. (44.min)

19:19 Radičević izjednačava iz nove kontre.

18:19 Radičević sa crte nakon sjajne asistencije Radičević.

17:19 Stoiljković nakon sjajnog skok šuta.

17:18 Raičević iz kontre.

Despotović je isključena na dva minuta.

16:18 Krpež. (40.min)

16:17 Jauković iz sedmerca.

15:17 Važan gol Bulatović nakon solo prodora.

14:17 Lavko.

14:16 Mehmedović za minus dva.

13:16 Krpež nezaustavljiva za našu odbranu, njen deveti gol večeras.

13:15 Raičević smanjuje sa igračicom više.

Isključenje za Srbiju na startu nastavka, dva minuta kazne za Poplazić.

Prvi put na meču immao igračicu više.

1. poluvrijeme:

Kraj poluvremena.

"Lavice" su se odbranile u posljednjem napadu i sa tri gola zaostatka idu na odmor - 12:15.

Tajm-aut Srbije na manje od pola minuta do kraja poluvremena.

12:15 Jauković sa igračicom manje.

11:15 Radojević koristi brojčanu prednost (26:50 min).

Prvo isključenje na meču, kaznu je zaradila Mehmedović zbog faula nad Krpež.

11:14 Bulatović prekida post.

10:14 Krpež ne griješi sa sedam metara, za velikih plus 4.

Crna Gora bez gola skoro 10 minuta. (24:20min)

10:13 Krpež sa krila.

Selektor Crne Gore Per Johanson prinuđen da zatraži prvi tajm-aut.

10:12 Ponovo Krpež pogađa i odvodi Srbiju na plus dva.

10:11 Pop-Lazić iz kontre, za prvo vođstvo Srbije (18:20 min).

10:10 Pop-Lazić poravnava.

10:9 Itana Grbić sa krila, nakon sjajne akcije.

9:9 Krpež iz sedmerca (13:50 min)

9:8 Krpež odmah uzvraća.

9:7 Jauković se upisuje u strijelce.

8:7 Lavko (12.05 min).

8:6 Treći gol Mehmedović, ponovo nakon brzog centra.

7:6 Novi pogodak Krpež.

7:5 Radojević sa krila (9:45 min).

7:4 Radičević nakon kontre.

6:4 Krpež.

6:3 Brnović za plus 3.

5:3 Novi brzi centar i ponovo Mehmedović.

4:3 Ponovo Lekić.

4:2 Majda Mehmedović pogađa nakon brze igre sa centra (5.30 min).

3:2 Andrea Lekić smanjuje.

3:1 Jovanka Radičević lobuje sa krila za plus 2.

2:1 Katarina Bulatović sa devet metara.

1:1 Krpež sa krila.

1:0 Milena Raičević pšostiže gol iz prvog napada

Značajan meč za obje selekcije, pobjednik ostaje u igri za polufinale, a zasigurno bi osigurao mjesto u borbi za 5. mjesto.

Crnogorske rukometašice na startu glavne runde savladale su Švedsku 30:28, dok je Srbija poražena od Rusije 29:25.