S.V.

19. 04. 2024. 20:57 >> 21:05

ABA LIGA

Kraj: Zadar - Budućnost 73:80

Košarkaši Budućnosti su izborili plasman u polufinale plej-ofa ABA lige, nakon što su večeras savladali Zadar u gostima 80:73 i četvrtfinalnu seriju okončali sa 2:0 u pobjedama.

Budućnost je loše ušla u meč i dozvolila rivalu da povede 11:5, ali je nakon toga preuzela konce igre u svoje ruke.

Do kraja prve četvrtine "plavi" su preokrenuli, a na poluvremenu su imali plus šest 39:33.

Domaćin je reagovao na startu nastavka i preokrenuo 42:21, ali je Budućnost odgovorila serijom 9:0 i praktično do kraja kontrolisala dešavanja na parketu.

U posljednjoj četvrtini "plavi" su imali i plus 14 (63:49) i rutinski priveli meč kraju.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Joan Makundu sa 19, Kevin Ferel ubacio je 13, Kenan Kamenjaš 12, a poen manje Flečer Megi.

U ekipi Zadra najbolji je bio Arijan Lakić sa 17 koševa.

"Plavi" će u polufinalu igrati sa pobjednikom meča Partizan - Igokea.

LIVE BLOG

20:56

Kraj meča, pobjeda Budućnosti 80:73.

Опширније

20:51

Lako Budućnost održava dvocifrenu prednost 80:70.

Опширније

20:48

Zakucao je Slavković u kontri 70:59, manje od dva minuta do kraja.

Опширније

20:47

Kamenjaš pogađa za 68:57, Bududćnost pred pobjedom.

Опширније

20:41

Budućnost u posljednja tri i po minuta ulazi sa plus 11 - 66:55.

Опширније

20:39

Mekgi nakon kontranapada za velikih plus 14 - 63:49, šest minuta do kraja meča.

Опширније

20:35

Nakon trojke Mekgia, Budućnost prvi put stiže do dvocifrene prednosti 59:49.

Опширније

20:29

Makundu opet pogađa za tri, Budućnost na startu posljednje četvrtine vodi 55:47.

Опширније

20:23

Budućnost uoči posljednjih deset minuta ima plus pet  - 52:47.

Опширније

20:18

Serija Budućnosti 9:0 za vođstvo 50:42.

Опширније

20:09

Ferel trojom vraća prednost Budućnosti 44:42, nešto malo više od četiri minuta do kraja treće dionice.

Опширније

20:08

Mazalin iz reketa za preokret domaćina 42:41.

Опширније

20:04

Budućnost je nakon četiri minuta postigla koš, pogodio je Ferel 41:38.

Опширније

20:01

Četiri vezana poena domaćina na startu nastavka, Zadar je prišao na 39:37.

Опширније

19:57

Počelo je drugo poluvrijeme.

Опширније

19:40

Sada je Slavković odigrao dva plus jedan za plus šest 39:33, to je rezultat nakon prvih 20 minuta igre.

Опширније

19:35

Dejvis je propustio da sa linije bacanja da dovede Zadar u vođstvo, kaznio je Tanasković to igrom dva plus jedan 35:31.

Опширније

19:33

Precizan za tri je Ramljak, na drugoj strani Rajt nakon prodora, odbila je nalet rivala Budućnost 32:27, 3.16 do odmora.

Опширније

19:32

Na trojku Dejvisa, odgovorio je Makundu, vodi Budućnost 30:23.

Опширније

19:26

Trojka Rajta, plus osam za "plave" 28:20, nešto malo više od šest minuta do velikog odmora.

Опширније

19:22

Lakić trećoj trojkom vraća stvari u egal 18:18, minut igre u drugoj četvrtini.

Опширније

19:22

Trojka Frimena, pa poeni Kamenjaša za najveću prednost Budućnosti na meču 25:20. Tajm-aut Jusupa.

Опширније

19:20

Nastavlja Makundu sa dobrom igrom, sada je zakucao 18:15.

Опширније

19:17

Frimen pogađa za preokret 16:15, to je rezultat nakon prvih deset minuta.

Опширније

19:16

Razigrao se Makundu, njegova druga trojka za minus jedan 15:14, 1.32 do kraja dionice.

Опширније

19:09

Opet je viđena trojka na obje strane, na pogodak Lakića, uzvratio je Makundu, vodi domaćin 11:8.

Опширније

19:07

Lakić pogađa trojku za vođstvo Zadra 7:2, istom mjerom uzvraća Popović u narednom napadu, sredina prve četvrtine.

Опширније

19:06

Vodi Zadar 4:2, Budućnost se i dalje muči napadu, četiri minuta igre.

18:53

Uoči meča igraču Zadra Luki Božiću uručen trofej za najkorisnijeg igrača ABA lige, a treneru domaćih Danijelu Jusupu za najboljeg stratega.

Опширније

18:44

Računajući i prošlu sezonu, Budućnost je šest puta zaredom savladala Zadrane.

Опширније

18:41

Trener Budućnosti Andrej Žakelj kazao je da žele večeras da završe posao oko plasmana u polufinale.

"Mislim da treba da ponovimo pristup kao u drugom poluvremenu, čak mislim da nije bio tako loš u prvom, ali u drugom smo se držali dogovora, igrali smo agresivnije, brže. Isto treba da razmišljamo i u drugom meču. Biće to sasvim drugačija utakmica, igraju pred svojom publikom, mislim da će biti puna dvorana, motivisani su, tako da se mi na ove stvari spremamo. Sa pravim pristupom i taktičkim detaljima želimo da privedemo četvrfinale kraju", rekao je Žakelj.