12. 03. 2016. 16:32 >> 16:25
2

MLADOST BLIZU TITULE

Bez golova u Pljevljima, Zeta slavila pod Goricom

Fudbaleri Rudara i Mladosti igrali su danas u Pljevljima 0:0, u derbi meču 22. kola Telekom Prve crnogorske lige.

Pobjedu u gostima ostvarila je Zeta, koja je pod Goricom savladala Budućnost 1:0.

Do tri boda i prekida serije od tri uzastopna meča bez pobjede došla je golom Darka Bjedova u 75. minutu.

Sutjeska je u Nikšiću pobijedila Bokelj 1:0 i upisala devetu pobjedu ove sezone.

Odlučujući pogodak postigao je Dejan Zarubica u 65. minutu.

Grbalj je u Radanovićima savladao Dečić 2:1, golovima Milana Zorice u 21. i Petra Vukčevića u 89.minutu.

Jedini pogodak za Dečić postigao je Iljir Camaj u 72. minutu.

Pogotkom Vladana Tatara u 40. minutu iz jedanaesterca, Lovćen je na Cetinju slavio protiv Petrovca 1:0 i upisao šestu pobjedu.

U derbiju začelja Iskra je u Danilovgradu savladala Mornar 2:0.

Do pobjede došla je golovima Darka Vučića u prvom i Milivoja Novovića u 88. minnutu

Mladost je, nakon 22. kola, prva na tabeli sa 50 bodova.

Rudar je drugi sa 40, Budućnost je osvojila 36, a bod manje četvrtoplasirani Bokelj. Sutjeska je peta sa 33 boda.

Trofej Radija CG: Šćepanović i dalje na čelu

Fudbaler Mladosti, Marko Šćepanović, sa 14 postignutih golova, vodeći je na listi strijalaca Telekom Prve fudbalske lige, u takmičenju za Trofej Radija Crne Gore.

Napadač Zete, Darko Bjedov, postigao je 13, Boris Kopitović iz Petrovca upisao je 12, dok je dva manje postigao doskorašnji golgeter Budućnosti Darko Nikač.

Fudbaler Sutjeske Dejan Zarubica strijelac je osam golova, po sedam puta u listu strijelaca upisali su se Pjeter Ljuljđuraj (Dečić), Damir Kojašević (Mladost), Ivan Marković (Rudar), Miloš Nikezić (Bokelj), Šaleta Kordić (Sutjeska) i Petar Vukčević (Grbalj).

Golgeter Lovćena, Miloš Đalac, postigao je šest, a po pet Bojan Kopitović (Grbalj), Miljan Vlaisavljević (Zeta), Danko Kovačević (Iskra) i Miloš Radanović (Rudar).

Radio Crne Gore, povodom jubileja 70 godina postojanja, pokrenuo je akciju trofej za najboljeg strijelca u Prvoj crnogorskoj fudbalskoj ligi.

Prvi trofej u sezoni 2013/14 dobio je Stefan Mugoša u dresu Mladosti, dok je prošle najbolji bio golgeter Sutjeske Goran Vujović.