- Hronika
- Kolumne
-
Radio
- Izdvajamo
-
Emisije
- Novosti dana
- Dokumentarni program
- Pop top
- Europuls
- Zrno po zrno
- Radio ordinacija
- Kulturna panorama
- Zelena priča
- Epoleta
- +382
- Spona
- Svijet jednakih šansi
- Matica
- Život po mjeri čovjeka
- Link
- Izokrenuti svijet
- Koracima mladih
- Moja profesija je...
- Sportski program
- Kulturno-umjetnički program
- Koracima prošlosti
- Naučno-obrazovni program
- Muzički program
- RCG
- R98
- Programska šema
- Trofej Radija Crne Gore
- Frekvencije
- Radio drama
Film i pozorište
07. 09. 2019.
14:17 >> 14:17
ZAVRŠNICA FESTIVALA
Večeras dodjela nagrada u Veneciji
Ukupno 21 film se takmiči za Zlatnog lava, glavnu nagradu Međunarodnog filmskog festivala u Veneciji (Mostra) koji se večeras završava dodjelom nagrade.
Agencija Beta prenosi spisak ostvarenja u trci za nagradu.
1. "The Truth" (Istina), Japanca Hirokazua Kore-ede
2. "The Perfect Candidate", Saudijske Haife Al Mansur
3. "About Endlessness", Šveđanina Roja Andersona
4. "Wasp Network", Francuza Olivijea Asajasa
5. "Marriage Story", Amerikanca Noe Baumbaha
6. "Guest of Honor", Kanađanina Atoma Egojana
7. "Ad Astra", Amerikanca Džejmsa Greja
8. "A Herdade", Portugalca Tijaga Gedeša
9. "Gloria Mundi", Francuza Robera Gedigijana
10. "Waiting For The Barbarians", Kolumbijca Sira Gere
11. "Ema", Čilenaca Pabla Larenan
12. "Saturday fiction", Kineza Lu Jea
13. "Martin Eden", Italijana Pjetra Marčela
14. "La Mafia Non è Piu Quella Di Una Volta" (Mafija više nije ono što je bila), Italijana Franka Mareska
15. "The Painted Bird", Čeha Vaclava Marhula
16. "Il Sindaco Del Rione Sanita", Italijana Maria Martonea
17. "Babyteeth", Australijanke Šenon Marfi
18. "Joker", Amerikanca Toda Filipsa
19. "J'accuse" (Optužujem), Romana Polanskog
20. "The Laundromat", Amerikanca Stidena Soderberga
21. "N°7 Cherry Lane", Kineza Jonfana
Predsjednik žirija ove godine je argentinska rediteljka Lukresija Martel.
Zlatnog lava je prošle godine dobio film "Roma" meksičkog reditelja Alfonsa Kuarona.
Коментари0
Остави коментар