[ S.V., mina ]

20. 01. 2022. 17:03   >>  18:31 32

RAPSODIJA U BUDIMPEŠTI

"Lavovi" očitali lekciju Hrvatima

Muška rukometna reprezentacija Crne Gore savladala je Hrvatsku u Budimpešti 32:26, na startu glavne runde Evropskog prvenstva u Mađarskoj i Slovačkoj.

Crnogorski rukometaši upisali su treći trijumf na šampionatu.

Izabranici selektora Zorana Roganovića slavili su protiv Sjeverne Makedonije 28:24 i Slovenije 33:32, a jedini poraz doživjeli su od Danske, zvaničnog prvaka svijeta, 30:21.

Crnogorska reprezentacija upisala je još jedan veliki trijumf i nadigrala zvaničnog vicešampiona Evrope.

Odigrala je poluvrijeme iz snova, možda i najbolje od osnivanja reprezentacija i na odmoru imala šest golova prednosti (15:9).

Napad je funkcionisao besprekorno, dok je odbrana predvođena i večeras sjajnim Nebojšom Simićem odradila veliki posao.

Hrvatska je samo jednom, sredinom drugog poluvremena, zaostatak smanjila na četiri gola, ali nedovoljno i da zaprijeti.

Crna Gora je prvi put povela u trećem minutu (2:1), a nakon nekoliko izjednačenja serijom od tri vezana pogotka povela 6:3 u 14. minutu.

Pobjedu je najavila novom serijom od četiri gola za vođstvo od 15:9 na poluvremenu.

Hrvatska je u 46. minutu smanjila na 22:18, ali je crnogorska selekcija sa dva pogotka ponovo prednost vratila na šest golova.

Razlika je u 52. minutu iznosila i osam golova (28:20).

Crnogorsku selekciju do velikog trijumfa, osim Simića čiji je doprinos bio 14 odbrana, vodili su Brano Vujović i Miloš Vujović sa po sedam, Nemanja Grbović postigao je pet, a po gol manje Vasko Ševaljević i Stefan Čavor.

U hrvatskoj selekciji najbolji je bio Ivan Čupić sa sedam golova.

Crna Gora će u drugom kolu, u subotu, igrati sa Holandijom.

2. poluvrijeme

Čupić pogađa na startu nastavka 15:10. Mačinović sa crte, Hrvati na minus četiri 15:11. Grbović nakon pasa Ševaljevića 16:11, 35. minut. Ševaljević vraća plus šest 18:12.

Održavamo plus šest, strijelac je Lasica sa krila 20:14, 41. minut. Simić brani zicer, potom Miloš Vujović pogađa na praznu mrežu 21:15. Imamo dva igrača manje, koriste to Hrvati i daju dva gola za minut 22:18. Branko Vujović sa devet metara, projektil 23:18, 46. minut.

Treći gol Grbovića, opet imamo šest golova prednosti 24:18. Opet Grbović, prvi put plus sedam 27:20, devet i po minuta prije kraja. Upisao se i Čavor 28:20, pobjeda je praktično obezbijeđena.

Čavor za 29:22, meč je riješen!

1. poluvrijeme

Čupić sa krila u prvom napadu Hrvatske, uzvratio je Anđelić sa crte 1:1. Čepić za vođstvo "lavova" 2:1, koji imaju sada igrača više. Lazović nije iskoristio zicer za plus dva, kaznila je to Hrvatska preko Šipića 3:3, deveti minut.

Dva puta uzastopno pogodio je Miloš Vujović , prvi put imamo plus dva 5:3. Projektil Ševaljevića , sredina prvog dijela 6:3. Igra se gol za gol, vodimo 8:5, 18. minut.

Razigrao se Miloš Vujović, vraća plus tri 10:7, 23. minut. I dalje imamo tri gola prednosti 11:8, pet minuta do odmora. Sjajni Miloš Vujović, sada sa krila pogađa, prvi put imamo četiri gola prednosti 13:9.

Cepelin su uradili naši momci, na kraju je pogodio Lasica - spektakl 14:9. Potom Miloš Vujović na praznu mrežu 15:9! Kraj prvog dijela.