P.R. [ Mina ]

08. 01. 2022. 17:35 >> 19:26

LIGA ŠAMPIONA

Budućnost poražena u Erdu

Rukometašice Budućnosti poražene su danas u Erdu od mađarskog Ferencvaroša 26:22 (18:11), u utakmici devetog kola A grupe Lige šampiona.

Mađarski tim, koji je dobio i prvi duel u Podgorici 30:26, zabilježio je šesti trijumf, a ima i dva dva remija i poraz.

Budućnost je doživjela osmi poraz, a upisala je i jedan trijumf, u prošlom kolu pred svojim navijačima, protiv Bresta 30:28.

Oslabljeni podgorički tim, osim časnog poraza, nije mogao više protiv Ferencvaroša, samo na startu bio je ravnopravan rival, a posljednji put uspio je da izjednači u sedmom minutu (6:6).

Razlika je u 15. minutu iznosila četiri (11:7), na poluvremeno je bilo sedam (18:11), a početkom nastavka osam golova (19:11).

Domaćin je istu prednost imao i u 47. minutu (25:18).

Budućnost je u finišu iskoristila opuštanje domaćeg tima i smanjila zaostatak.

Najefikasnija u pobjedničkom timu bila je Emili Bolk sa osam, Katrin Klujber je dodala pet, a gol manje Anet Kovač.

Doskorašnja članica Budućnosti Itana Grbić dva puta upisala se u lstu strijelaca.

U podgoričkom timu, na čijem se golu istakla Armej Atingre sa 14 odbrana, Nina Bulatović je postigla šest, a gol manje Ivona Pavićević.

Budućnost će u narednom kolu, 15. januara, ugostiti Bukurest.