DRAMA NA ŠPILBERGU

Rasel iskoristio sudar Ferstapena i Norisa, slavio na VN Austrije

Vozač Mercedesa Džordž Rasel bio je najbrži u trci za Veliku Nagradu Austrije.

On je iskoristio sudar vodećeg tandema Maksa Ferstapen - Lando Noris.

Rasel je trku počeo sa trećeg mjesta, ispred su bili Ferstapen i Noris, i ovaj poredak održao se maltene do finiša trke.

Inicdent se dogodio u 60. krugu - tada je Noris pokušao da obiđe Ferstapena, ovaj ga je zatvorio i došlo je do kontakta, nakon čega je Britanac završio trku.

Holanđanin je odvozio do boksa, zamijenio gume, i potom završio trku na petom mjestu.

Sve to je iskoristio Rasel koji je preuzeo prvo mjesto i održao ga do kraja.

Na drugom, odnosno trećem mjestu završili su Oskar Pjastri i Karlos Sains.

Sedmostruki svjetski šampion Luis Hamilton iz Mercedesa zauzeo je četvrto mjesto, a peti je bio Verstapen.

Vozač Hasa Niko Hulkenberg zauzeo je šesto mjesto, sedmi je bio Serhio Peres iz Red Bula, a osmi Kevin Magnusen iz Hasa. Deveto mjesto zauzeo je Danijel Rikardo iz ekipe RB, a 10. je bio Pjer Gasli iz Alpina.

Naredna trka u šampionatu vozi se 7. jula za Veliku nagradu Velike Britanije na Silverstonu.