[ Odbojka.me ]

09. 04. 2021. 19:16 >> 19:16

FINALE PLEJ-OFA

Preokret Luke Bar za vođstvo u seriji

Odbojkašice Luke Bar je nakon preokreta savladala Galeb u gradskom derbiju 3:2 i povela trku u finalu plej-ofa.

Nakon izjednačenog prvog dijela prvog seta i povrede Nevene Vukčević pri rezultatu 10:9, Galeb je držao konce i stigao do prednosti 22:16. Međutim, Luka Bar serijom od sedam poena na servis Tijane Tvrdišić izjednačila je na 22:22. Galeb je , ipak, smogao snage i preko kapitenke Marije Tuševljak i Simone Petranović stigao do vođsta 1:0 u setovima (25:23)

Velika borba viđena je i u drugom setu, razmjenjivao se poen za poenom, totalno izjednačena igra. Serijom 5:0 sastav Nikole Masoničića imao je prednost 14:10. Tamara Kovačević servisom je dovela do 22:17, na kraju su igračice Luke Bar uzvartile rezultatom 25:19 i izjednačile 1:1 u setovima.

Treći set servisom otvorila je Milica Knežević, igračica Galeba u korist svojih saigračica. Galeb serijom dolazi do prednosti od pet poena (14:9). Tajm-autom reagovao je trener Milačić, pa je njegova ekipa napravila seriju od četiri poena, ali to nije bilo dovoljno. U neizvjesnoj završnici, Simona Petranović našla je pukotinu u ekipi Luke Bar i dovela svoju ekipu do vođstva 2:1 u setovima.

Zahvaljujući dobrim servisom Mije Ražnatović i Tijane Tvrdišić, Luka Bar je napravila prednost u ćetvrtom setu, imala velikih sedam poena razlike (17:10), pa je ekipa Vladimira Milačića uzvratila dominantnije nego ikad u četvrtom setu 25:17 i odvele meč u peti set.

Totalna dominacija Luke Bar u petom setu, koja je riješila meč u svoju korist i povela 1:0 u finalnoj seriji.

Za pobjedu Luke Bar zaslužene su Dušanka Petrović sa 19, Tamara Kovačević i Dijana Vuković sa 15 i Mia Ražnatović sa 11 poena, dok su se kod ekipe Galeba istakle Simona Petranović i Marija Tuševljak sa 19, odnosno deset poena.