Share Comments2 Edit
S.V.

OLIMPIJSKE KVALIFIKACIJE

Kamerun bolji od Brazila, Crna Gora eliminisana

Kamerun je savladao Brazil u Rigi 77:74 i ujedno to je rezultat koji je eliminisao crnogorsku selekciju sa olimpijskog kvalifikacionog turnira.

Tim Boška Radovia bi prošao dalje samo u slučaju poraza afričke selekcije ili da je Brazil izgubio sa 15 i više razlike.

Na kraju, u trouglu Brazil je stigao do prvog mjesta, Kamerun je drugi,a naša ekipa treća.

Kamerun je bolje otvorio meč i stekao sedam poena prednosti 17:10, ali je potom Brazil preuzeo kontrolu i u finišu uvodne dionice stekao pet poena viška 27:22.

Međutim, od tog trenutka do završnice prvog poluvremena Kamerun je dominira. Afrikacni su na prelazu iz prve u drugu četvrtinu napravili seriju 23:0 i poveli 45:27.

Nedugo zatim bilo je i 24 poena viška za afričku selekciju 56:32, da bi do velikog odmora Brazil koliko-toliko smanjio 56:39.

Na startu nastavka Kamerun je imao plus 20, ali je Brazil odgovorio serijom 9:0.

Prišao je tim Aca Petrovića i na minus sedam (61:54), ali se do kraja tog dijela igre Kamerun opet odvojio, pa je uoči posljednjih deset minuta imao prednost od 13 poena - 68:55.

Nakon trojke Benitea, Brazil je prišao na samo pet poena zaostatka 70:65, ali su Afrikanci sa četiri poena u nizu odbili taj nalet rivala 74:65, na nešto malo manje od pet minuta do kraja.

Nije odustajao Brazil, pa je sa pet poena u nizu Kabokla prišao na 74:72, na dva i po minuta prije kraja. Na minut i po prije kraja Jago Dos Santos je dva puta promašio trojku za preokret, ali je u nastavku fauliran Benite, koji je ubacio dva penala za izjednačenje 74:74.

Međutim, u narednom napadu Hil je pogodio trojku, a Benite nije uzvratio istom mjerom...

U završnici je Kamerun odbranio prednost i izborio plasman u polufinale.

Hil sa 19 poena je predvodio Kamerun do trijumfa, odlično ga je pratio Bidias sa 15.

Na drugoj strani istakao se Meindl sa 19, Dias je dodao 16.