S.V., mina

22. 05. 2022. 22:52   >>  22:55 3

"PLAVI" NA MINUS 24

Ubjedljiv poraz Budućnosti, ništa od finala

Košarkaši Budućnosti nijesu uspjeli da se plasiraju u finale ABA lige, pošto su u majstorici polufinala izgubili od Partizana u Beogradu 101:77.

Domaćin je odlučujuću prednost stekao već u drugoj četvrtini, kada je nakon serije od 13:0 poveo 47:28 u 17, a razlika je dva minuta kasnije iznosila i 23 poena (53:30).

Partizan je sredinom posljednje četvrtine prednost učinio još ubjedljivijim i poveo 90:64 u 35, a razlika je u finišu iznosila i 28 poena (96:68).

Partizan je do odlučujućeg, drugog trijumfa vodio Kevin Panter sa 30, Zek Ledej je ubacio 16 poena.

U podgoričkoj ekipi najbolji je bio Derik Džerom Sili sa 20, dok je Kendrik Peri meč završio sa 15 poena.

Rival Partizana u finalu, prvom nakon devet godina, biće bolji iz sjutrašnjeg duela Crvene zvezde i Cedevita Olimpije.

4. četvrtina

Popović pogađa trojku 80:62. Ledej je pogodio pod faulom, potom je iskoristio dodatno bacanje 85:62. Partizan lako održava visoku prednost 90:65, pet minuta do kraja.

Zakucava Smailagić 96:68, Budućnost jedva čeka da se meč završi. Dvije trojke Silija 96:74.

3. četvrtina

Trojka Jagodić - Kuridže, ali Panter je nerješiva enigma za "plave" 59:38. Igra se koš za koš 61:44. Nova trojka Pantera 65:46, sredina treće četvrtine.

Festival trojki, Partizan vodi 68:52. Partizan ima plus 21 - 77:56. Trojka Perija 77:59, to je rezultat nakon 30 minuta igre.

2. četvrtina

Treća trojka Ledeja 29:21. Zagorac donosi plus devet 31:22. Trojka Silija, Budućnost je prišla na 31:26. Istom mjerom uzvraća Panter, tri minuta igre u drugoj četvrtini.

Sada trojku pogađa Madar 37:28, sjajno šutersko veče Partizana, šest minuta do odmora. Zakucava Lesor, pa Zagorac, Partizan na plus 13 - 41:28. Trojka Avramovića na isteku napada, serija Partizana 11:0 - 46:28.

Trojka Pantera sa osam metara 52:30, nešto malo više od dva minuta do odmora. Peri je smanjio na 53:35.

1. četvrtina

Panter polovičan sa linije bacanja 1:0. Panter je sada ubacio dva penala 3:0. Kobs je dao jedno slobodno 3:1, tri minuta igre. Izjednačio je Peri, ali je trojku u narednom napadu pogodio Ledej 6:3. Kobs nakon prodora, ali sada trojku za Partizan postiže Avramović 12:7, sredina uvodne dionice.

Trojka Micova, na drugoj strani Panter nakon prodora 14:10. Nova trojka Ledeja, Partizan se odlijepio na 22:13. Danilo Nikolić je ubacio pet poena u nizu 22:18. Partizan je stekao plus osam, ali Popović sa zvukom sirene pogađa trojku 26:21.