S.V.

19. 09. 2024. 23:09 >> 23:13

Liga šampiona

Raja sačuvao Arsenal u Bergamu, Monako srušio Barsu, Himenes heroj Atletika

Atalanta je propustila priliku da napravi veliki "skalp" na startu Lige šampiona - tim iz Bergama je na svom terenu igrao bez golova sa Arsenalom, a dugo će žaliti za penalom koji nije iskoristio Retegi na početku nastavku. Golman Raja mu je izvanredno odbranio udarac sa 11 metara, a potom ga nadmudrio i u nastavku akcije. Barselona je doživjela prvi poraz u sezoni, bolji od Katalanaca bio je Monako u Monte Karlu 2:1, ali treba reći da je tim Hansija Flika gotovo 80 minuta igrao sa igračem manje.

Arsenal je dominirao u prvom dijelu, imao nekoliko prilika, a potom je na startu nastavka umalo kažnjen.

Parti je u 51, minutu srušio Edersona u svom kaznenom prostoru, a odgovornost je preuezeo Retegi. Međutim, Raja ga je nadmudrio, a potom je napaduču "boginje" odbranio i udarac glavom.

Do kraja su i jedni i drugi prijetili, ali mreže se nisu tresle.

U Monte Karlu, Garsija je isključen već u 13. minutu i to je usmjerilo dalji tok meča.

Domaći su tri minuta kasnije poveli preko Akljuša, ali mu je u 28. odgovorio Jamal preciznim udarcem sa distance.

Ipak, Katalonci su pokekli u završnici. Inelikena je u 71. minutu izbjegao ofsajd zamku i silovitim udarcem matirao Ter Štegena za veiku pobjedu "kneževa".

Atletiko je nakon preokreta savladao Lajpcig na svom terenu 2:1.

Šeško je u 4. minutu krunisao dobru kontru Njemaca, da bi do do odmora Grizman iz voleja poravnao.

Pobjedu "jorgandžijama" donio je Himenes udarcem glavom u 90. minutu.

Istorijsku pobjedu ostvario je Brest, koji je na svom stadio srušio Šturm 2:1.

Ranije danas, Zvezda je izgubila od Benfike 2:1, dok je Bajer bio ubjedljiv protiv Fejnorda u gostima 4:0.