Л.В. [ Beta ]

13. 10. 2022. 23:53 >> 23:53

EVROPSKI FUDBAL

Slovačko preokrenulo protiv Nice, kraj za Zvezdu u Evropi?

Fudbaleri Slovačkog pobijedili su večeras u gostima Nicu sa 2:1, u meču četvrtog kola Grupe D Lige konferencija.

Povela je Nica golom Sofiana Diopa u 14. minutu, da bi preokret Slovačkom donijeli pogocima Mihal Tomić u 75. i Petr Reinberk u 87. minutu.

Nica je od 85. minuta igrala sa igračem maje, nakon što je direktan crveni karton dobio Žan-Kler Todibo.

Ranije danas, u istoj grupi, Partizan je u Humskoj pobijedio Keln sa 2:0.

Partizan je prvi u grupi sa osam bodova, Nica je druga sa pet, a Keln i Slovačko su na diobi trećeg mjesta sa po četiri boda.

U narednom kolu, Partizan će gostovati Nici, dok će Slovačko dočekati Keln.

Kraj za Zvezdu u Evropi?

Fudbaleri Crvene zvezde izgubili su večeras u Budimpešti od Ferencvaroša sa 1:2, u utakmici četvrtog kola Grupe H Lige Evropa.

Crveno-bijeli su upisali i treći poraz i trenutno su posljednji na tabeli sa tri boda, dok je mađarski šampion prvi sa devet bodova.

U drugom meču ove grupe, Trabzonspor je na svom terenu slavio protiv Monaka sa 4:0 i sada oba tima imaju po šest bodova na svom kontu.

Ferencvaroš je poveo u 23. minutu golom Kristofera Zakarijasena koji je kaznio lošu odbranu crveno-bijelih. Njegov prvi udarac je odbranio Milan Borjan, ali ne drugi kada je Norvežanin natrčao na odbijenu loptu i poslao je u mrežu.

Tim rezultatom se otišlo na odmor, da bi početak drugog poluvremena donio velika uzbuđenja. Prvo je u 46. minutu gol Aleksandra Pešića poništen zbog igranja rukom, a nekoliko minuta kasnije je Rajan Emaje pogodio stativu.

Zvezda je, ipak, u 55. minutu stigla do izjednačenja, a strijelac je bio Stefan Mitrović koji je istračao po lijevoj strani, ušao u kazneni i loptu od stativu poslao u mrežu domaćeg tima.

Samo šest minuta kasnije, mađarski tim je ponovo poveo nakon što je Sami Emaje bio najbolji u skoku poslije kornera i loptu poslao iza leđa Borjana.

Zvezda je do kraja meča imala nekoliko prilika, ali nije uspjela da izbjegne poraz.

Fudbaleri Zvezde će u narednom kolu Lige Evropa dočekati Trabzon, dok će Ferencvaroš ugostiti Monako.