14. 09. 2022. 23:11 >> 23:17

PORAZ JUVENTUSA

Preokret Sitija, Real u finišu slomio otpor Lajpciga, kiks Čelsija

Fudbaleri Mančester sitija pobijedili su večeras na svom terenu poslije preokreta Borusiju iz Dortmunda sa 2:1, u utakmici drugog kola Grupe G u Ligi šampiona.

Dortmund je poveo golom koji je postigao Džud Belingem u 56. minutu na asistenciju Marka Rojsa.

Domaći su u završnici utakmice, u razmaku od četiri minuta, postigli dva gola i pobijedili.

Džon Stons izjednačio je u 80. minutu, a pobjedonosni gol postigao je Erling Haland u 84. minutu.

Siti je upisao drugu pobjedu, Dortmund prvi poraz.

Čelsi je remizirao sa Salcburgom 1:1 na debiju trenera grejema Potera, pa nakon dva kola ima samo bod.

Domaćin je poveo preko Sterlinga, remi je potpisao Okafor.

Real je u posljednjih 10 minuta slomio otpor Lajpciga 2:0, pogađali su Valverde i Asensio.

PSŽ je nakon preokreta savladao Makabi u gostima 3:1, dok je Juventus izgubio u Torinu od Benfike 2:1.

Makabi je poveo preko Šerija, ali su onda Mesi, Mbape i Nejmar umirili stadion u Haifi.

Juve je golom Milika poveo , pa stao. Žoao Mario je iz penala izjednačio, da bi preokret i tri boda Portugalcima donio Neres.

Posle dva kola Pari Sen Žermen i Benfika imaju po šest bodova, a Juventus i Makabi su bez bodova.

Na utakmici Kopenhagena i Sevilje mreže su mirovale, dok je Napoli u gostima savladao Rendžers 3:0, a posao mu je bio olakšan jer je 35 minuta imao igrača više.