Т.Г. [ Beta ]

14. 09. 2022. 21:03 >> 21:07

LIGA ŠAMPIONA

Milan siguran, remi Šahtjora i Seltika

Fudbaleri Milana pobijedili su večeras na svom terenu Dinamo iz Zagreba sa 3:1, u utakmici drugog kola Grupe E u Ligi šampiona.

Milan je poveo u 45. minutu golom Olivijea Žirua iz jedanaesterca, a prednost je udvostručio Aleksis Salemakers pogotkom u 47. minutu.

Zagrebačka ekipa smanjila je zaostatak u 56. minutu kada je strijelac bio Mislav Oršić, a pobjedu crveno-crnima obezbijedio je Tomaso Pobega golom u 77. minutu.

Italijanska ekipa sada ima četiri boda u Grupi E, a Dinamo ima tri.

U drugoj utakmici u toj grupi Čelsi će od 21 čas u Londonu dočekati Salcburg.

U trećem kolu 5. oktobra, Milan će igrati na Stamford Bridžu protiv Čelsija, a Dinamo će kao gost igrati protiv Salcburga.

Fudbaleri Šahtjora igrali su sa Seltikom 1:1 na svom terenu u Varšavi u drugom kolu Grupe F.

Seltik je poveo u 10. minutu autogolom koji je postigao Artjom Bondarenko, a bod domaćima donio je Mihajlo Mudrik pogotkom u 29. minutu.

Crnogorski reprezenttativac Sead Hakšabanović učestvovao je u akciji kod gola Seltika, a igrao je do 45. minuta.

Posle dva kola Šahtjor ima četiri boda, a Seltik bod.

U drugoj utakmici u toj grupi Real Madrid će od 21 čas dočekati Lajpcig.

Treće kolo na programu je 5. oktobra, Seltik će igrati u Njemačkoj protiv Lajpciga, a Šahtjor u Madridu protiv Reala.