13. 09. 2022. 23:04   >>  23:13

PORAZ ATLETIKA U LEVERKUZENU

Bajern kaznio Barsu za promašaje, Liverpul u finišu do pobjede

Fudbaleri Bajerna pobijedili su večeras u Minhenu ekipu Barselone 2:0, u utakmici drugog kola C grupe Lige šampiona.

Katalonci su bili bolji ruval u prvom dijelu, promašili nekoliko dobrih prilika, što je domaćin znao da kazni u nastavku.

Praktično sve je riješeno između 50. i 55. minuta. Prvo je pogodio Lukas Ernandez, da bi prednost duplirao Sane.

Barsa se od toga nije oporavila, pa je ostalo 2:0.

Ranije danas u ovoj grupi Inter je na gostovanju pobijedio Viktoriju Plzenj sa 2:0.

Bajern vodi u Grupi C sa šest bodova, druga je Barselona sa tri, koliko ima i treći Inter, dok je Viktorija bez bodova.

Liverpul je tek minut prije kraja golom Matipa slomio otpor Ajaksa na "Enfildu" 2:1.

Prethodno dva gola u prvom dijelu. Salah je doveo domaće u vođstvo, Kudus je poravnao, ali je posljednju riječ imao domaćin...

Druga utakmica u ovoj grupi, između Glazgov Rendžersa i Napolija, igra se sjutra od 21.00.

Tri boda osvojio je i Bajer Leverkuzen koji je srušio Atletiko Madrid na svom terenu 2:0.

U istoj grupi, Klub Briž je deklasirao Porto u gostima 4:0 i sada je na prvom mjestu Grupe B sa maksimalnim učinkom poslije dva kola.

Bajer na drugom mjestu ima tri boda, Atletiko je treći sa istim učinkom, a bez bodova na posljednjem mjestu je Porto.

Robert Andrih u 84. i Musa Diabi tri minuta kasnije presudili su "jorgandžijama", za koje nije igrao Stefan savić zbog povrede.

Ajntraht je slavio u Marseju golom Lindstroma 1:0.