P.R. [ Beta ]

11. 09. 2022. 18:54 >> 18:51

SERIJA A

Pobjede Bolonje i Udinezea, remi Lećea, Monce i Atalante

Fudbaleri Bolonje pobijedili su na svom terenu Fiorentinu sa 2:1, u meču šestog kola italijanske Serije A.

Tim iz Firence je poveo preko Lukasa Martinesa Kuarte u 54. minutu, a pet minuta kasnije gol za domaći tim postiže Musa Barou.

Pobjedu Bolonji donosi austrijski fudbaler Marko Arnautović u 62. minutu.

Do kraja Fiorentina je ostala sa igračem manje, nakon što je drugi žuti karton u sedmom minutu nadoknade dobio Igor Žulio.

Ovo je Bolonji bila prva utakmica otkako je smijenjen srpski trener Siniša Mihajlović.

Fiorentina je na 11. mjestu sa šest bodova, koliko ima i Bolonja na 12. mjestu.

U sljedećem kolu Fiorentina dočekuje Veronu, a Bolonja na svom terenu igra protiv Empolija.

Udineze je na gostovanju pobijedio Sasuolo sa 3:1.

Davide Fratezi je postigao vodeći gol za Sasuolo u 33. minutu, a domaći tim 11. minuta kasnije ostaje sa destoricom pošto crveni karton dobija Ruan Tresoldi.

U drugom poluvremenu golove za goste postižu Beto u 75., Lazar Samardžić u prvom minutu nadoknade, a portugalski igrač drugi gol postiže dva minuta kasnije.

Udineze je na četvrtom mjestu sa 13 bodova, a Sasuolo se nalazi na 13. mjestu sa šest bodova.

Tim iz Udina dočekuje Inter u sljedećem kolu, dok Sasuolo gostuje Torinu.

Leće i Monca su odigrali neriješeno 1:1.

Stefano Sensi je goste iz Monce doveo u vođstvo u 35. minutu, a bod Lećeu donosi Đoan Gonsales u 48. minutu.

Leće je na 17. mjestu sa tri boda, dok je Monci ovo prvi bod i nalazi se na posljednjem 20. mjestu.

U narednom kolu Leće gostuje Salernitani, a Monca dočekuje Juventus.

Ranije, fudbaleri Atalante i Kremonezea odigrali su u Bergamu neriješeno 1:1.

Gol iz slobodnog udarca za domaći tim postiže Tun Kopmejners u 64. minutu, ali je pogodak poništen zbog igranja rukom Kaleba Okolija.

Tim iz Bergama ipak dolazi do prednosti u 74. minutu golom Meriha Demirala, a četiri minuta kasnije rezultat je izjednačio Emanuele Valeri.

Atalanta je na drugom mjestu sa 14 bodova, dok je Kremoneze na 18. poziciji sa dva boda.

U narednom kolu Atalanta gostuje Romi, a Kremoneze dočekuje Lacio.