L.V.

16. 08. 2022. 22:07 >> 23:10

CFL

Goleada u Petrovcu uz podjelu bodova, Džudović i Brnović debitovali pobjedama

Fudbaleri Budućnosti pobijedili su danas u Pljevljima ekipu Rudara 1:0, u premijernom meču četvrtog kola Meridianbet Prve crnogorske lige.

To je ujedno i pobjeda na debiju novog trenera "plavo-bijelih", Miodraga Džudovića.

Fudbaleri podgoričkog kluba su prije početka meča izašli u crnim majicama, na kojima je pisalo "Budućnost je uz vas, Cetinje“, posvećenu žrtvama masovnog ubistva u Prijestonici.

Odlučujući pogodak, za prve bodove Budućnosti ove sezone, postigao je Lazar Mijović u 66. minutu, preciznim udarcem sa distance.

Mogli su domaći da izjednače, ali je zablistao Đorđe Pavličić na golu gostiju koji je skinuo udarac Talovića.

Rudar je doživio drugi poraz, a na startu nove sezone upisao je i po pobjedu i remi.

Sutjeska je u Nikšiću savladala Iskru 3:0 i upisala drugi trijumf ove sezone.

Bio je to takođe debitantski nastup i za Nena Brnovića koji je naslijedio na klupi Nikšićana, Miliju Savovića.

Domaćin je poveo već u 3. minutu pogotkom Filipa Kneževića.

Pitanje pobjednika riješio je francuski internacionalac Ouijdi Sahli u 84. minutu, koji je tako pogodio na debiju.m na pas holandskog fudbalera Konrada.

Konačan rezultat postavio je Ilija Tučević iz jedanaesterca u trećem minutu sudijske nadoknade.

Derbi sjevera između Jedinstva i Jezera je pripalo gostima, golom Vojina Pavlovića u petom minuti sudijske nadoknade.

Goleada u derbiju, Arsenal do druge pobjede preko Montenegra

Duel Petrovca i Dečića završen je bez pobjednika, ali je opravdao epitet derbija lige.

Petrovac i Dečić, koji su uoči međusobnog duelqa imali maksimalan učinak, igrali su na stadionu Mitar Mićo Goliš neriješeno 2:2.

Pravi fudbalski vatromet ma samom otvaranju meča, gdje je u prvih pet minuta viđeno čak tri gola.

Dečić je poveo golom Igora Ivanovića u 3. minutu.

Izjednačio je Dejan Perović u 4, a novo vođstvo ekipi iz Tuzi donio je Fatos Bećiraj minut kasnije.

Konačan rezultat postavio je Rodrigo Faust u 74. minutu.

Arsenal je na trening kampu Fudbalskog saveza, nakon preokreta, savladao Mornar 2:1 i zabilježio drugi trijumf ove sezone.

Barski tim poveo je golom Marka Ćetkovića u 47. minutu.

Izjednačio je Ivan Bulatović u 66, a pobjedu svog tima donio je Hulijan Montenegro u 76. minutu.

Dečić i Petrovac, nakon četiri odigrana kola, imaju po deset bodova.

Jezero je treće sa devet, Sutjeska je osvojila sedam, a bod manje Arsenal.