P.R. [ Beta ]

02. 08. 2022. 22:18 >> 23:18

KVALIFIKACIJE ZA LŠ

Dinamo bolji od Ludogoreca, remi Monaka i PSV-a, Benfika ubjedljiva

Fudbaleri zagrebačkog Dinama pobijedili su u gostima bugarski Ludogorec sa 2:1, u prvoj utakmici trećeg kola kvalifikacija za Ligu šampiona.

Dinamo je golom Dina Perića u šestom i autogolom golmana Ludogoreca Serđa Pada tri munuta kasnije poveo sa 2:0, da bi konačan rezultat postavio Bernar Tekpetej u 22. minutu.

Revanš meč je na programu 9. avgusta u Zagrebu.

Pobjednik ovog dvomeča će u posljednjem kolu kvalifikacija za Ligu šampiona igrati sa boljim iz duela Bodo Glimt - Žalgiris.

Fudbaleri Monaka i PSV-a odigrali su neriješeno 1:1. PSV je poveo pogotkom Džoija Vermana, a izjednačio je Aksel Disasi u 80. minutu.

Fudbaleri Benfike pobijedili su večeras na svom terenu danski Midtjiland sa 4:1.

Benfika je poslije prvih 45 minuta imala prednost od tri gola pošto su mrežu gostujućeg tima zatresli Gonsalo Ramos u 17. i 33. minutu i Enco Fernandes u 40. minutu.

Ramos je u 61. minutu kompletirao het-trik, a konačan rezultat postavio je Pione Sisto u 78. minutu sa penala.

Revanš meč je na programu za sedam dana u Danskoj.

Pobjednik ovog duela će se za plasman u Ligu šampiona boriti sa boljim iz dvomeča Dinamo Kijev - Šturm Grac.

Belgijski Rojal union je na svom terenu slavio protiv Rendžersa sa 2:0, golovima Tedija Teume u 27. i Dante Vanzejra u 76. minutu.

Pobjednik ovog dvomeča će u posljednjem kolu kvalifikacija za Ligu šampiona igrati protiv boljeg iz duela Monaka i PSV-a.