P.R. [ Beta ]

15. 05. 2022. 17:28 >> 17:41

PREMIJER LIGA

Remi Vest Hema, Sitija i Lidsa, Totenhem slavio za četvrto mjesto

Fudbaleri Vest Hema i Mančester sitija odigrali su u Londonu neriješeno 2:2, u meču pretposljednjeg, 37. kola Premijer lige.

Domaći tim je poveo u 24. minutu golom Džaroda Bouena, na asistenciju Pabla Fornalsa.

Bouen je u 45. minutu iskoristio asistenciju Majkla Antonija, i povećao rezultat.

Gosti su prvi gol postigli u 49. minutu preko Džeka Griliša, a do izjednačenja dolaze autogolom Vladimira Coufala u 69. minutu.

Siti je mogao da dođe do pobjede u 86. minutu, ali je udarac sa "bijele tačke" Rijada Mareza odbranio golman Vest Hema Lukaš Fabijanski.

Na tabeli Premijer lige Siti je vodeći sa 90 bodova, imaju četiri više uz utakmicu više od drugoplasiranog Liverpula.

Vest Hem je na sedmom mjestu sa 56 bodova, a to mjesto vodi u Ligu konferencija.

U posljednjem kolu Siti dočekuje Aston Vilu, a Vest Hem gostuje Brajtonu.

Vulverhempton i Norič odigrali su neriješeno 1:1.

Norič, koji je ranije ispao iz Premijer lige, poveo je golom Temu Pukija u 37. minutu, a bod je domaćem timu donio Rajan Ait-Nuri u 55. minutu.

Vulverhempton je osmi sa 51 bodom, bez šanse za plasman u evropska takmičenja, dok je Norič posljednji, 20. sa 22 boda.

Isti rezultat viđen je i u meču Lidsa i Brajtona.

Gosti iz Brajtona poveli su preko Denija Velbeka u 21. minutu, da bi Lids do važnog boda došao u drugom minutu nadoknade golom Paskala Strajka.

Brajton je 10. sa 48 bodova, a Lids je 17. sa 35 bodova i ima bod više od Barnlija, koji se nalazi u zoni ispadanja.

Lester je na gostovanju pobijedio Votford sa 5:1.

Domaći tim je poveo golom Žoaa Pedra u šestom minutu, a zatim je uslijedio preokret.

Golove su za Lester postigli Džejms Medison u 18., Džejmi Vardi u 22. i 70., kao i Harvi Barns u 46. i 86. minutu.

Lester je deveti sa 48 bodova, dok je Votford ranije ispao i nalazi se na 19. mjestu sa 23 boda.

Aston Vila i Kristal Palas su u Birmingemu odigrali neriješeno 1:1.

Oli Votkins je doveo domaći tim u vođstvo u 69. minutu, a izjednačio je Džefri Šlup u 81. minutu.

Kristal Palas je 11. sa 45 bodova, dok je Aston Vila 12. sa bodom manje.

Ranije danas, fudbaleri Totenhema pobijedili su na svom terenu u Londonu Barnli sa 1:0 i popeli se na četvrto mjesto na tabeli.

Jedini gol postigao je Hari Kejn u osmom minutu nadoknade prvog poluvremena iz jedanaesterca.

Penal je dosuđen poslije upotrebe VAR tehnologije, kada je sudija Kevin Frend presudio da je Ešli Barns igrao rukom u kaznenom prostoru poslije pokušaja Davinsona Sančesa.

Prije gola Totenhem je imao nekoliko prilika za gol, prije svih Kejn i Son Hjun Min, a sa druge strane najbolju priliku imao je Maksvel Korne, ali je golman domaćih dobro odbranio.

Londonska ekipa imala je nekoliko prilika i u nastavku, ponovo preko Sona i Kejna, a najbolju šansu Barnli je propustio u 62. minutu, kada je Barns pogodio stativu.

Totenhem je ostvario 21. pobjedu i sa 68 bodova zauzima četvrto mjesto, posljednje koje vodi u Ligu šampiona. Dva boda manje, ali i utakmicu manje ima petoplasirani Arsenal, koji u ponedjeljak igra protiv Njukasla.

Barnli je pretrpio 16. poraz i bori se za opstanak u ligi, zauzima 17. mjesto sa 34 bodova, koliko ima i Lids na 18. mjestu u zoni ispadanja, ali uz utakmicu manje.