[ Sport klub ]

28. 04. 2022. 23:13 >> 23:30

De Hea, Ronaldo i Matić nisu dali da Čelsi slavi u Mančesteru

Fudbaleri Mančester Junajteda i Čelsija igrali su na Old Trafordu neriješeno 1:1 u unaprijed odigranoj utakmici 37. kola Premijer lige. Mančester Junajted je sve dalje od plasmana u Ligu šampiona, a lako je mogao i da izgubi ovaj duel. Istina, bio je znatno oslabljen.

Na raspolaganju nisu bila sedmorica fudbalera: Hari Megvajer, Džejdon Sančo, Fred, Pol Pogba, Edison Kavani, Luk Šou i Aron Van-Bisaka. Plus suspendovani Mejson Grinvud.

Takođe, neposredno pred početak meča stigla je vijest da će privremeni menadžer Mančester Junajteda Ralf Rangnik uskoro biti promovisan u novog selektora reprezentacije Austrije, ali da će ostati u ulozi konsultanta kad od naredne sezone ekipu preuzme sadašnji trener Ajaksa Erik ten Hag.

Prvih 17 minuta tribine Old Traforda bile su poluprazne u znak protesta protiv vlasnika kluba porodice Glajzer. Navijači Junajteda već neko vrijeme bojkotuju klub i na taj način izražavaju nezadovoljstvo prema Amerikancima, koji su prije 17 godina preuzeli slavni klub.

Čelsi je bio mnogo bolji u prvih 45 minuta i samo zahvaljujući odličnom Davidu De Heji odbrana Junajteda nije primila gol. U povoljnim prilikama bili su Džejms, Kante i u više navrata Haverc…

Na drugoj strani prijetio je atraktivnim potezima najbolji strijelac domaćeg tima i prva zvijezda Kristijano Ronaldo.

Ništa se nije promenilo ni na startu drugog poluvremena. Gosti iz Londona su bili bolji i takvu igru su krunisali u 60. minutu. Ris Džejms je centrirao sa desne strane, Kai Haverc prebacio loptu na drugu stativu, gdje je usamljen bio Markos Alonso. Bilo je 0:1.

Međutim, kad je teško – Kristijano Ronaldo. Uz pomoć Nemanje Matića. Samo dva minuta kasnije srpski fudbaler je majstorski podigao loptu i pronašao Portugalca, koji je sjajno primio i zakuvao u mrežu Čelsija – 1:1.

Prvi gol Kristijana Ronalda protiv Čelsija u njegovom 12. meču u Premijer ligi.

Bez obzira na različite komentare i mišljenja, koliko Kristijano Ronaldo znači za ovaj tim "Crvenih đavola" govori činjenica da je on postigao osam od poslednjih devet golova Junajteda u Premijer ligi.

Mogao je Čelsi do novog vođstva minut kasnije. Dobro je šutirao Ris Džejms, ali nije imao sreće, lopta je pogodila samo stativu. Na kraju je ostalo neriešeno.

U 91. minutu za Junajted je debitovao 17-godišnji Alehandro Garnaćo, kome mnogi predviđaju uspješnu karijeru.

U narednom kolu 2. maja Junajted dočekuje Brentford, dok Čelsi dan ranije gostuje Evertonu.