S.V. [ Beta ]

09. 12. 2021. 23:20 >> 23:21

LIGA EVROPE

Zvezda prva u grupi, dalje ide i Dinamo

Fudbaleri Crvene zvezde obezbijedili su direktan plasman u osminu finala Lige Evrope, pošto su večeras u gostima odigrali neriješeno sa Bragom 1:1, u utakmici posljednjeg kola Grupe F.

Drugi meč ove grupe, između Ludogoreca i Mitjilanda završen je bez golova.

Zvezda je tako osvojila prvo mjesto sa 11 bodova, dok je Braga druga sa deset. Mitjiland, koji je osvojio devet bodova, preseliće se u Ligu konferencija, dok je posljednje mjesto zauzeo Ludogorec sa dva osvojena boda.

Fudbaleri Brage su bili opasniji u prvom poluvremenu, imali su više loptu u svom posjedu i više udaraca ka golu, ali nisu uspjeli da savladaju Milana Borjana. Na drugoj strani, crveno-bijeli su najbolju proliku imali u 40. minutu preko Mirka Ivanića.

Drugo poluvrijeme nije dobro počelo po crveno-bijele pošto je Marko Gobeljić igrao rukom u kaznenom prostoru, pa je sudija pokazao na bijelu tačku. Siguran izvođač najstrože kazne bio je Galeno u 52. minutu.

Izabranici Dejana Stankovića su, ipak, izjednačili u 70. minutu. Strijelac je bio Katai sa penala, a nakon što je Radovan Pankov oboren u šesnaestercu.

Braga je u finišu meča imala inicijativu, prijetila je, ali je Zvezda uspjela da se obrani i osvoji bod za prvo mjesto u grupi i direktan plasman u osminu finala Lige Evropa.

Dalje ide i Dinamo Zagreb, nakon pobjede nad Vest Hemom u Londonu 1:0.

Trijumf je donio Oršić golom u 3. minutu. "Modrima" je za prolaz bio dovoljan i remi.

"Čekićari" idu u osminu finala, hrvatski predstavnik u 1/16.