31. 10. 2020. 20:30   >>  20:30

MURIJEL SRUŠIO KROTONE

Atalanta se vratila na pobjednički put, Inter u nadoknadi do boda

Fudbaleri Atalante pobijedili su danas u gostima Krotone sa 2:1, u utakmici šestog kola italijanske Serije A.

Golovima Luisa Murijela u 26. i 38. minutu, Atalanta je stekla dva gola prednosti, da bi u Simi u 40. minutu smanjio na 2:1, poslije asistencije Miloša Vulića.

Atalanta je prekinula niz od dva uzastopna poraza i poslije četvrte pobjede u sezoni nalazi se na drugom mjestu na tabeli sa 12 bodova.

Na drugoj strani, Krotone je posljednji sa samo jednim osvojenim bodom.

Fudbaleri Atalante će u narednom kolu Serije A dočekati Inter, dok će Krotone prvu pobjedu u sezoni pokušati da upiše na gostovanju Torinu.

Fudbaleri Intera i Parme odigrali su danas neriješeno u Milanu 2:2.

Parma je povela golom Žervinja u 46. minutu, da bi isti igrač povećao prednost na 2:0 golom u 62. minutu.

Ekipa Intera je smanjila na 1:2 golom Marcela Brozovića u 64. minutu, a bod domaćoj ekipi donio je Ivan Perišić golom u drugoj minuti sudijske nadoknade vremena, nakon slobodnog udarca kojeg je izveo srpski reprezentativac Aleksandar Kolarov.

Inter se nalazi na petoj poziciji u prvenstvu sa 11 bodova, dok se ekipa Parme nalazi na 15. mjestu sa pet osvojenih bodova.

U narednom, sedmom kolu italijanske lige Inter gostuje Atalanti u Bergamu, a ekipa Parme dočekuje Fiorentinu.