17. 06. 2024. 14:15 >> 22:59
2

EVROPSKO PRVENSTVO

Dan 4: Francuzi sigurni, Slovačka i Rumunija iznenadili favorite

I četvrtog dana 17. Evropskog prvenstva igraće se tri utakmice, koje možete da pratite na kanalima Javnog servisa, ali i uživo na blogu na Portalu RTCG.

Program otvara istočnoevropski derbi Rumunija - Ukrajina u Minhenu u 15 časova, a od 18 u Frankfurtu će se sudariti preostala dva tima iz grupe E - Belgija i Slovačka.

Ta dva prenosa, kao i specijalnu emisiju "Euroforija", koja počinje u 17 časova, gledajte na TVCG2.

Potom se program seli na TVCG1, gdje se od 20 nastavlja "Euroforija", a sat kasnije i prenos duela Austrija - Francuska u grupi D sa "Merkur Špil arene" iz Diseldorfa.

LIVE BLOG

22:58

KrajZavršena je utakmica, pobjeda Francuske protiv Austrije 1:0.

Опширније

22:50

IzmjenaDvostruka izmjena u Francuskoj, ušli su Žiru i Fofana, izašli Mpabe i Grizman.

Опширније

22:49

Sudijska nadoknadaNadoknada u drugom poluvremenu devet minuta.

Опширније

22:47

Poslije jednog duela u kaznenom prostoru,Kilijan Mbape je udario nosem u rame Kevina Dansa i zbog toga je morala da mu se ukaže pomoć.

Опширније

22:42

Žuti kartonOšamario je Lajmer Mbepa, zbog čega je dobio žuti karton.

Опширније

22:28

IzmjenaIzmjene u reprezentaciji Francuske, ulaze Kamavinga i Kolo Muani, izašli su Rabio i Dembele.

Опширније

22:22

Opasna šansa za Francuze u 67. minutu - Probili su po lijevoj strani, uslijedio je pas u kazneni prostor, ali je zamalo zakasnio Dembele da proslijedi loptu u praznu mrežu.

Опширније

22:17

IzmjenaPrve izmjene u reprezentaciji Austrije - ušli su Trauner, Arnautović i Vimer, igru su napustili Veber, Gregorič i Grilič.

Опширније

22:16

Žuti kartonPrvi karton za Francuze u 56. minutu - Usman Dembele je opomenut.

Опширније

22:14

SansaNevjerovatan promasaj Mbapea u 55. minutu - još jednom je pokazao koliko je brz, pretrčao odbranu Austrije, našao se oči u oči sa golmanom Pencom, kada su svi vidjelu loptu u golu, ona je završila pred stative.

Опширније

22:04

Grizman je već na startu drugog dijela udario glavom u reklame i ukazana mu je pomoć.

21:46

Sudijska nadoknadaSudijka nadoknada jedan minut.

Опширније

21:40

GolKapitulirala je odbrana Austrije u 38. minutu - Mpabe je centrirao, pokušao da interveniše defanzivac Austrije Veber, nije najbolje reagovao i zatresao je svoju mrežu za prednost Francuske.

Опширније

21:37

Velika prilika za Austriju u 36. minutu - nevjerovatno kako Baumgartner nije postigao gol. Prvo je ponovo Austrija dugo gradila svoj napad, da bi potom Gregorič poslao upotrebljiv centrašut, na sjajan način je Marsel Sabicer uposlio Baumgartnera, koji je sam izašao isped gola, ali je Menjon sjajno intervenisao.

Опширније

21:17

Žuti kartonZakasnio je Maksi Veber i pokupio je nogama Usmana Dembelea. Ovaj start je Hesus Hil Mansano kaznio žutim kartonom.

Опширније

21:10

Brzo je tekla kontra Francuza u 9. minutu, povukao je napad Ernandes, koji je fauliran, ali je lopta stigla do Rabioa, nije fudbaler Juventusa oklijevao i brzo je uposlio Mbapea na lijevoj stani. Imao je Kilijan dosta prostora ispred sebe, ali je akciju završio tako što je pogodio samo spoljni dio mreže.

Опширније

21:07

Krenulo je agresivno od starta meča, Austrija igra u svom prepoznatljivom jakom ritmu sa visokim presingom. Francuzi imaju loptu više loptu u nogama na startu meča.

Опширније

21:00

KrajPočeo je duel u Diseldorfu. Francuska protiv Austrije.

Опширније

20:34

Sastav Austrije.

Опширније

20:33

Ovo je sastav Francuske za premijerni meč u Njemačkoj.

Опширније

19:58

KrajZavršena je utakmica - velika pobjeda Slovačke protiv Belgije 1:0.

Опширније

19:50

Sudijska nadoknadaJoš sedam minuta igre u drugom poluvremenu.

Опширније

19:49

VAROpet se umiješao VAR koji je poništio gol - odluka je da je igrač Belgije igrao rukom.

Опширније

19:46

GolBelgija stiže do izjednačenja - Lukaku je strijalac za 1:1 u 86. minutu.

Опширније

19:40

Žuti kartonŽuti karton za Tilemansa u 76. minutu - zakasnio je sa startom nad Suslovim i zbog toga je dobio karton.

Опширније

19:22

SansaNajveću priliku za izjednačenje Belgijanci su imali u 62. minutu - šutirao je Bakajoko, Dubravka bio savladan, ali je sa gol linije intervenisao Hancko.

Опширније

19:21

IzmjenaDvostruka izmjena kod Slovaka - ušli su Strelec i Suslov, izašli Bozenik Harašlin.

Опширније

19:19

IzmjenaPrva izmjena u Belgiji - ušao je Bakajoko izašao Mangala.

Опширније

19:16

VARNakon gola uslijedila je VAR provjera - odluka je da je bio ofsajd, ništa od gola Belgije.

Опширније

19:15

GolKonačno su pronašli put do mreže Belgijanci - Lukaku je pogodio za 1:1 u 56. minutu.

Опширније

19:04

KrajPočelo je drugo poluvrijeme u Frankfurtu.

Опширније

18:49

KrajZavršeno je prvo poluvrijeme u Frankfurtu - Slovačka vodi 1:0 protiv Belgije

Опширније

18:46

Sudijska nadoknadaSudijska nadoknada u prvom poluvremenu 2 minuta

Опширније

18:42

SansaNa drugoj strani Lukaku je imao priliku da postigne gol u 41. minutu, nije se najbolje snašao u šesnaestercu Slovačke, lopta je nakon pokušaja driblinga otišla u gol-aut.

Опширније

18:41

SansaVelika prilika za Slovačku u 40. minutu - Haraslin je fenomenalo pucao sa ivice šesnaestreca, ali je još bolje intervenisao golman Belgije Kastels.

Опширније

18:31

Žuti kartonPrvi žuti karton na meču - dobio ga je igrač Belgije, Mangala u 30. minutu.

Опширније

18:22

SansaBelgija je u 21. minutu bila blizu izjednačenja - Dubravka je komplikovao, loše je dodao loptu dok je bio daleko van gola, međutim, Trosarov šut sa distance na prazan gol maltene nije bio precizan.

Опширније

18:09

GolPovela je Slovačka iz prvog napada, odlično se snašao u šesnaestercu Šranc i pogodio za 1:0.

Опширније

18:07

Pobjegao je odbrani Slovačke Lukaku, potom je proturio loptu pored Dubravke, da bi se onda Trosar slabo snašao - probao je da centrira na drugu stativu, ali je Dubravka uspio da uhvati loptu.

Опширније

18:04

Odmah velika prilika za Belgiju u 3. minutu - Doku je prošao po desnoj strani, lopta je stigla do De Brujnea, a onda i do Lukakua koji je sa ivice peterca u padu šutirao pravo u Dubravku.

Опширније

18:01

KrajPočeo je drugi meč dana na Evropskom prvenstvu - u Frankfurtu igraju Belgija i Slovačka.

16:54

KrajZavršena je utakmica u Minhenu - pobjeda Rumunije 3:0 protiv Ukrajine.

Опширније

16:50

Sudijska nadoknadaJoš četiri minuta igre.

Опширније

16:44

IzmjenaNova izmjena kod Rumunije. Stanću je izašao, predao kapitensku traku Razvanu Marinu. Ispraćen je ovacijama i aplauzom. Umjesto njega Rakovican.

Опширније

16:39

Žuti kartonRazvan Marin je napravio faul, dobio je žuti karton u 79. minutu

Опширније

16:35

IzmjenaRus i Puškaš su u igri, umjesto Draguša i Marius Marina u selekciji Rumunije.

Опширније

16:28

Kakav meč za selekciju Rumunije koja je prije dvije godine dva puta izgubila od Crne Gore, a sada ima velikih 3:0 u Minhenu protiv Ukrajine.

Опширније

16:24

IzmjenaTrostruka promjena kod Ukrajinaca - Stepanenko, Šarapenko i Cigankov su izašli, zamijenili su ih Brazko, Jaremenčuk i Jarmolenko.

Опширније

16:21

IzmjenaDvostruka izmjena kod Rumuna u 62. minutu - ulaze Hađi i Mihaila, a van terena su Man i Koman.

Опширније

16:16

GolNovi gol Rumuna - Draguš je strijelac u 57. minutu.

Опширније

16:12

GolGol za Rumuniju - pogodio je Marin u 53. minutu za 2:0. Odlično se namjestio Razvan Marin na nekih 19-20 metara od gola, snažan šut. Nije ništa mogao Lunjin.

Опширније

16:03

Опширније

15:48

KrajZavršeno je prvo poluvrijeme u Minhenu - vodi Rumunija 1:0 protiv Ukrajine.

Опширније

15:45

Sudijska nadoknadaNadoknada u prvom poluvremenu dva minuta.

Опширније

15:41

SansaOpet su zaprijetili Rumuni u 39. minutu -  Denis Man je šutirao, ali ga je Stepanenko izblokirao i lopta ide u korner. Uslijedio je novi pokušaj Rumuna, Nikulae Stanču je probao iz kornera i Lunjin uspijeva da odbrani, a lopta je pogodila i prečku.

Опширније

15:37

Umalo auto-gol u 36. minutu - centrirao je Mudrik, jedan od igrača Rumije intervenisao u petercu i poslao loptu glavom preko gola u korner.

Опширније

15:30

GolKakav gol je postigao Nikolae Stančiu u 29. minutu - Rumunija vodi 1:0. Kapiten je "raspalio" po lopti sa oko dvadeset metara i poslao pravu "bombu" u gol Ukrajinaca.

Опширније

15:17

Ukrajinaci djeluju ozbiljnije i opasnije od Rumunije, ali još uvijek ne pronalaze način da dođu do gola.

Опширније

15:09

Opet je zaprijetila Rumunija, Koman je u 8. minutu probao iz nešto veće udaljenosti - brani Lunjin.

Опширније

15:05

Prvi pokušaj Rumuna u 4. minutu - šutirao je Nikulae Stančiu, ali Andrij Lunjin bez problema hvata taj odbitak.

Опширније

15:00

Počeo je meč u Minhenu.

Опширније

14:17

Pomalo iznenađujuće, u timu Rumunije nema Georgea Puškaša.

Опширније

14:12

Selektor Ukrajine Serhij Rebrov je odlučio da Rumuniju napadne trio Mudrik - Cigankov - Dovbik.