15. 06. 2024. 23:10 >> 10:28
1

BLOG UŽIVO

Kraj: Albanija u finišu zaprijetila, Italija sačuvala pobjedu

Drugi dan Eura donio je tri pobjede favorita, mada su neke bile neočekivano ubjedljive.

U derbiju grupe B, vjerovatno i cjelokupnog 1. kola, Španija je porazila Hrvatsku 3:0.

Švajcarska je bila bolja od Mađarske, mada je gol za konačnih 3:1 dala u 93. minutu preko Brila Emboloa.

Italija je porazila Albaniju 2:1, držala kontrolu gotovo sve vrijeme ali je u finišu mogla da bude kažnjena za čuvanje lopte, jer je Rej Manaj imao veliku šansu u 90. minutu.

LIVE BLOG

23:06

Опширније

22:55

KrajKraj u Dortmundu, Italija je savladala Albaniju 2:1, ali je u finišu strahovala poslije potpune dominacije.

Опширније

22:50

Sudijska nadoknadaIgraće se četiri minuta sudijske nadoknade.

Опширније

22:49

Kakva šansa za Albaniju u 90. minutu! Manaj je bio jači od Kalafjorija u duelu i zašao sam pred Donarumu, ali je sjajno golman odbranio.

Опширније

22:42

IzmjenaIzmjene u Italiji - u 77. minutu su Kambijazo i Kristante zamijenili Pelegrinija i Kjezu, a u 83. su umjesto Skamake i Dimarka ušli Retegi i Darmijan.

Опширније

22:26

U 2. poluvremenu nema velikih šansi ni na jednoj strani.

Опширније

22:15

U istom danu oborena su tri rekorda evropskih prvenstava, pročitajte koja.

Опширније

22:04

Počelo je 2. poluvrijeme u Dortmundu.

Опширније

21:55

Pogledajte skraćeni snimak i foto-galeriju sa derbija 1. kola grupe B.

Опширније

21:54

Опширније

21:52

Lamin Jamal je oborio rekord, postao najmlađi igrač na evropskim prvenstvima, a u pobjedi nad Hrvatskom je pokazao da ima sve kvalitete da postane najbolji fudbaler svijeta. To je potvrdio i izjavom nakon meča, jer je pričao kao da ima 36, a ne 16 godina.

Опширније

21:51

Опширније

21:49

KrajKraj 1. poluvremena, Italija vodi 2:1, a moglo je da bude i ubjedljivije.

Опширније

21:42

Nova šansa za Italiju, ali je Strakoša odbranio zicer Skamaki.

Опширније

21:34

Italija je imala zicer za 3:1 - nakon sjajnog pasa Pelegrinija, Fratezi je pokušao da lobuje Strakošu, koji je loptu dodirnuo i skrenuo do stative.

Опширније

21:22

Žuti kartonPrvi žuti karton dobija Pelegrini.

Опширније

21:17

GolPreokret Italije već u 16. minutu, Nikolo Barela je pogodio sa ivice šesnaesterca.

Опширније

21:11

GolBastoni se iskupio za grešku kod gola Bajramija i u 11. minutu izjednačio.

Опширније

21:01

GolKakav šok za Italiju! Bajrami već u 23. sekundi daje gol nakon lošeg auta Dimarka i neodlučne reakcije Bastonija.

Опширније

21:00

Počela je utakmica.

Опширније

20:10

U 21 čas počinje utakmica Italija - Albanija, pogledajte startne postave selektora Lućana Spaletija, odnosno Silvinja.

19:39

VARPenal za Hrvatsku, kardinalna greška Simona, koji je izgubio loptu u svom kaznenom prostoru, a Rodri je oborio Petkovića. Isti igrač je preuzeo odgovornost. Simon mu je odbranio udarac, Perišić je odbijenu loptu poslao do napadača Dinama , koji je poslao u mrežu. Ipak, nakon odgledanog VAR-a gol je poništen zbog indirekta.

Опширније

19:28

IzmjenaPetković je ušao u igru umjesto Kramarića, do kraja je ostalo 18 minuta.

Опширније

19:26

IzmjenaMijenja i Španija. Ojrazbal umjesto Morate, a Merino mijenja Niko Vilijams.

Опширније

19:23

IzmjenaNove izmjene kod Hrvata, izlaze Modrić i Kovačić, a ulaze Pašalić i Sučić.

Опширније

19:20

IzmjenaIzmjena kod Španije, ulazi Olmo umjesto Pedrija.

Опширније

19:15

IzmjenaPromjena kod Hrvatske, Perišić je zamijenio Budmira.

Опширније

19:15

Odgovorila je Hrvatska, nakon prodora Kovačića, Stanišić je šutirao iz  blizine, ali je izblokiran. Potom je odbrana Španije na čelu sa Simonom otklonila opasnost.

Опширније

19:13

Još jedna prilika za "furiju", Jamal je prošao po lijevoj strani i ubacio na peterac, Morata je reagovao, ali lopta je otišla pored stative.

Опширније

19:06

Velika šansa za Španiju, nakon sjajne kontre. Pedri je dugo vukao loptu, uposlio je Jamala, koji je šutirao iskosa sa desne strane, ali je Livaković fantastično odbranio.

Опширније

18:54

Počelo je drugo poluvrijeme.

Опширније

18:47

GolŠpanija je praktično završila posao - u 47. minutu Karvahal je sproveo loptu u mrežu sa nekoliko metara, nakon centaršuta Jamala sa desne strane 3:0.

Опширније

18:46

Sudijska nadoknadaSudijska nadoknada dva minuta u prvom dijelu.

Опширније

18:38

Nova šansa za Hrvatsku. Nakon ubacivanja Majera sa desne strane Gvardiol je šutirao, lopta je otišla tik pored stative.  Uz to, na tu loptu je zamalo zakasnio Budimir...

Опширније

18:36

Opet prijeti Hrvatska poslije primljenog gola. Brozović je šutirao sa ivice šesanesterca, Simon je odlično odbranio, a Majer odbijenu loptu poslao u spoljnji dio mreže.

Опширније

18:32

GolŠpanija već vodi 2:0, Ruis je napravio dar-mar na ivici kaznenog prostora i preciznim udarcem pogodio donji lijevi ugao gola Livakovića.

Опширније

18:31

Minut kasnije prijeti Hrvatska, Kovačić sa 13-14 metara, Simon siguran.

Опширније

18:29

GolVodi Španija od 29. minuta. Fabijan Ruis je uposlio Moratu, koji je pobjegao odbrani Hrvatske i rutinski savladao Livakovića.

Опширније

18:22

Hrvatska se konsolidovala i polako preuzima inicijativu. Fali završni pas, tako da i nakon 20 minuta igre nema velikih šansi.

Опширније

18:11

Španija dominira, u prvih 10 minuta je imala ogroman posjed, ali šansi nema.

Опширније

18:00

Utakmica je počela i odmah je ispisana istorija - Lamin Jamal je sa 16 godina i 338 dana postao najmlađi igrač ikada na evropskim prvenstvima.

Опширније

17:38

Navijači Hrvatske su preplavili Berlin, uz želju da tu budu i 14. jula. Neki imaju i zanimljive odjevne kombinacije.

Опширније

17:09

Poznati su sastavi za prvi veliki derbi 17. Evropskog prvenstva između Španije i Hrvatske, koja će "crvenu furiju" napasti sa centarforom Osasune, Antem Budimirom.

Опширније

16:55

KrajŠvajcarska je pobijedila Mađarsku 3:1 i dostigla Njemačku na vrhu grupe A.

Опширније

16:51

GolŠvajcarska sve rješava, Bril Embolo u 93. minutu koristi grešku odbrane Mađarske za 3:1 u 93. minutu.

Опширније

16:49

Velika šansa za Švajcarsku u 91. minutu. Rider je izašao sam pred golmana Gulačija, ali je dao prejak for, pa je šutirao praktično sa linije gol-auta.

Опширније

16:48

Sudijska nadoknadaIgraće se pet minuta sudisjke nadoknade.

Опширније

16:47

Sjajna odbrana Gulačija nakon što je šut Džake skrenut.

Опширније

16:46

Do kraja su ostala dva minuta.

Опширније

16:46

Žuti karton"Požutio" je i selektor Švajcarske Murat Jakin.

Опширније

16:45

Žuti kartonŽuti karton za mađarskog reprezentativca Fiolu.

Опширније

16:38

IzmjenaAdam i Dardai ulaze u igru umjesto Kerkeza i Salaija, do kraja je ostalo deset minuta.

Опширније

16:22

GolPeriod bolje igre Mađari su naplatili u 66. minutu. Odličan centaršut Soboslaija, a Varga ovoga puta ne griješi glavom 2:1.

Опширније

16:20

U 64. minutu velika šansa za Mađare. Salai je izvanredno centrirao sa lijeve strane, a Varga iz blizine glavom šutirao pored stative.

Опширније

16:07

Opasan je Dua, igrao se 47. minut kada je šutirao iskosa sa lijeve strane, Gulači je odbranio.