14. 06. 2024. 20:00 >> 14:21
2

EVROPSKO PRVENSTVO

Kraj: Rapsodija domaćih u Minhenu, Njemačka pobijedila Škotsku 5:1

Duelom Njemačke i Škotske u Minhenu počelo je Evropsko prvenstvo u fudbalu. Okršaj na Alinajc areni je od 21 sat uz prenos na TVCG1. Na Portalu RTCG pratite dešavanja iz minuta u minut.

Već danima je sjajna atmosfera u Minhenu, gdje će domaćin Evropskog prvenstva otvoriti turnir.

Sjajnom raspoloženju doprinosi i nekoliko desetina hiljada, a neki kažu i cijelih 200.000 navijača Škotske.

LIVE BLOG:

22:59

KrajZavršena je utakmica u Minhenu - pobjeda Njemačke protiv Škotske 5:1.

Опширније

22:54

Sudijska nadoknadaJoš tri minuta igre u drugom poluvremenu.

Опширније

22:54

GolEmre Džan stavlja tačku na ovaj meč i to golom u 93. minutu

Опширније

22:50

AutogolUspjela je Škotska da dođe do gola za 4:1, autogol Ridigera, koji je glavom prevario Nojera, 4:1 u 87. minutu. Pogodila ga je lopta u glavu nakon pokušaja Mekene...

Опширније

22:39

VAR Ipak je reagovala VAR soba i poništila gol Filkruga zbog ofsajda.

Опширније

22:38

GolNovi gol Filkruga, 5:0 za Njemačku u 76. minutu.

Опширније

22:31

GolBilo je pitanje vremena kada će Njemačka doći do novog gola - Filkrug pogađa za 4:0 u 68. minutu.

Опширније

22:25

IzmjenaVirc i Haverc su ustupili mjesto na terenu Fiklkrugu i Saneu.

Опширније

22:21

U 58. minutu malo je nedostajalo da vidimo drugi gol Florijana Virca. Sačekao je loptu na drugoj stativi, ali je ona otišla preko prečke.

Опширније

22:11

IzmjenaPromjene u sastavima oba tima.

Kod Njemačke, Gros je zamijenio Andriha. Kod Škotske, Henli je ušao umjesto Adamsa.

Опширније

22:06

Počelo je drugo poluvrijeme u Minhenu.

Опширније

21:52

KrajZavršeno je prvo poluvrijeme, velikih 3:0 za Njemačku.

Опширније

21:48

GolVelikih 3:0 za Njemačku, Haverc pogađa sa bijele tačke u prvom minutu sudijske nadoknade.

Опширније

21:48

Sudijska nadoknadaJoš tri minuta igre u prvom poluvremenu.

Опширније

21:47

Crveni kartonŠkotska sa igračem manje od 44. minuta - crveni karton za Rajana Porteusa.

Опширније

21:46

VAR Nova situacija za VAR, Gindogan je fauliran u petercu, prva odluka je bila da nema prekšaja, a onda je stigao signal iz sobe da se gleda situacija, pozvan je sudija Turpan - odluka je penal za Njemačku.

Опширније

21:36

Žuti kartonRobert Andrih je "pokosio" Skota Mektominija i apsolutno zasluženo zaradio javnu opomenu u 31. minutu.

Опширније

21:32

VARKonsultovan je VAR - odluka je da je prekršaj bio van kaznenog prostora. Haverc je šutirao iz slobodnog udarca sa ivice šesnaesterca, ali je golman gostiju uhvatio "živu" loptu.

Опширније

21:30

Novo uzbuđenje pred golom Škotske. Sudija Turpan je svirao penal za domaćina u 25. minutu, oboren je Musijala, kojeg je nagazio Kristi.

Опширније

21:22

GolPrelijep gol Musijale za 2:0, pogodio je sa deset metara u 19. minutu.

Gindoan je probio odbranu gostiju sjajnom loptom za Haverca, koji je zastao i nesebično proigrao Musijalu, koji je zakucao loptu iza leđa Gana.

Опширније

21:13

GolVirc pogađa za 1:0, vodi Njemačka od 10. minuta.

Sve je počelo od Krosa, koji je poslao dugu loptu do Kimiha na desnoj strani. Igrač Bajerna proigrao Virca koji je šutirao, ali ništa naročito, dovoljno da prevari Gana. Lopta se od golmana Škotske odbila u stativu, pa završila u mreži.

Опширније

21:02

Zvanično je počelo Evropsko prvenstvo u fudbalu - Duel Njemačke i Škotske u Minhenu, prvi napad za Njemce.