- Hronika
- Kolumne
-
Radio
- Izdvajamo
-
Emisije
- Novosti dana
- Dokumentarni program
- Pop top
- Europuls
- Zrno po zrno
- Radio ordinacija
- Kulturna panorama
- Zelena priča
- Epoleta
- +382
- Spona
- Svijet jednakih šansi
- Matica
- Život po mjeri čovjeka
- Link
- Izokrenuti svijet
- Koracima mladih
- Moja profesija je...
- Sportski program
- Kulturno-umjetnički program
- Koracima prošlosti
- Naučno-obrazovni program
- Muzički program
- RCG
- R98
- Programska šema
- Trofej Radija Crne Gore
- Frekvencije
- Radio drama
Region
27. 11. 2019.
11:43 >> 11:42
3
HRVATSKA POLICIJA
Hapšenja zbog veza sa "zemuncima", "škaljarcima", "kavačanima"
U ranim jutarnjim satima policija je širom Hrvatske počela realizaciju velike akcije razbijanja kriminalne grupe koja se bavila izradom dokumenata za neke od najopasnijih kriminalnih grupa u Evropi.
Uhapšeno je oko 30 osoba, a hapšenja se provode na području Zagreba, Karlovca, Zadra, ali i drugih gradova, prenosi Index.hr.
Sumnja se da su pripadnici ove grupe iz Hrvatske nabavljali i izrađivali originalne pasoše za pripadnike srpskog "zemunskog klana", te pripadnike crnogorskih klanova "škaljara" i "kavčana".
Riječ je o grupacijama s kojima se povezuje više desetina mafijaških likvidacija na nekoliko kontinenata.
Hapšenja su sprovedena sinhronizovano prema nizu osoba od kojih se neke smatraju opasnim.
Jutarnji javlja, a prenosi Index.hr, da je osoba koju policija sumnjiči da je bio glavni šef grupe je N.S.(49), jutros uhapšen.
Prema nezvaničnim informacijama uhapšeno je i nekoliko policajaca za koje se sumnja da su pripadnicima grupe, iz policijskoga informativnog sistema odavali podatke o identitetima hrvatskih građana koji bi bili pogodni da se na njihovo ime izrađuju lažni hrvatski dokumenti.
Nezvanično se saznaje da su akciju policija i Državno tužilaštvo planirali oko godinu.
Коментари3
Остави коментар