Основна тема
Црно/бијела тема
Инверзна тема

Подешавaња

Умањи / Увећај

Изаберите тему

Основна тема
Црно/бијела тема
Инверзна тема

Politika

08. 08. 2021. 18:08 >> 18:11
6

30. AVGUSTA

Danilović inicirao novi sastanak većine

Predsjednik Ujedinjene Crne Gore, Goran Danilović, inicirao je za 30. avgust novi sastanak parlamentarne većine, kako bi se dogovorila nova strategija.

Kako je kazao, ako ne bude inicijative od velikih političkih subjekata, tražiće sastanak uz prethodnu pojedinačnu komunikaciju sa svim liderima, kao i pripremu dogovora kako bi toga dana uslijedila samo realizacija.

"Nadam se da ćemo do tada imati kompletiran Tužilački savjet, a ako ne poslednji rok da to učinimo je upravo 30. avgust. Koliko god bili udaljeni i posvađani moramo još jednom pokušati", istakao je Danilović.

Smatra nepoštenim to što se diskvalifikuje kandidat za Tužilački savjet, advokat Nikola Bulatović, samo zato što je branio jednog od lidera DF-a.

"Bez obzira što sam mnogo puta ranije prigovarao pojedinim potezima DF ili lošoj komunikaciji u našoj koaliciji ZBCG, ovoga puta smatram da nije pošteno diskvalifikovati Bulatovića, samo zato što je branio jednog od lidera saveza. Kao potpuno neutralna strana u ovom nesporazumu svjedočim da je gospodin Bulatović zaslužio to i svako drugo mjesto u TS jer se radi o profesionalcu kakvih imamo malo. Kompletiranje TS je skoro jednako važno kao i novi dogovor oko vlade", piše u saopštenju lidera Ujedinjene. 

Ocijenio je da samo rekonstruisana Vlada može do nove godine uraditi jedan dio neodložnog posla i u tijesnoj komunikaciji sa skupštinskom većinom realizovati i nekoliko zakona koji su "životno potrebni i važni."

"Popis po nesumnjivim demokratskim standardima moramo uraditi već na jesen, a ostatak zakonskih predloga do 31. decembra", naveo je Danilović.

Istakao je da Crnoj Gori treba nova šansa i rekonstruisana Vlada od početka septembra.

"Pozivam kolege iz DF da prihvate rekonstrukciju izvršne vlasti kao međukorak te da po isteku šest mjeseci, odmah nakon održavanja velikih lokalnih izbora uključujući i Podgoricu, pristupimo ili izboru nove Vlade ili novim izborima. Do tada, nužno je, da radimo kao jedan tim", zaključio je Danilović.

Пратите нас на

Коментари6

Остави коментар

Остави коментар

Правила коментарисања садржаја Портала РТЦГВише
Поштујући начело демократичности, као и право грађана да слободно и критички износе мишљење о појавама, процесима, догађајима и личностима, у циљу развијања културе јавног дијалога, на Порталу нијесу дозвољени коментари који вријеђају достојанство личности или садрже пријетње, говор мржње, непровјерене оптужбе, као и расистичке поруке. Нијесу дозвољени ни коментари којима се нарушава национална, вјерска и родна равноправност или подстиче мржња према ЛГБТ популацији. Неће бити објављени ни коментари писани великим словима и обимни "copy/paste" садрзаји књига и публикација.Задржавамо право краћења коментара. Мање

Да бисте коментарисали вијести под вашим именом

Улогујте се

Најновије

Најчитаније