- Hronika
- Kolumne
-
Radio
- Izdvajamo
-
Emisije
- Dokumentarni program
- Pop top
- Europuls
- Zrno po zrno
- Radio ordinacija
- Kulturna panorama
- Zelena priča
- Epoleta
- +382
- Spona
- Svijet jednakih šansi
- Matica
- Život po mjeri čovjeka
- Link
- Izokrenuti svijet
- Koracima mladih
- Moja profesija je...
- Sportski program
- Kulturno-umjetnički program
- Muzički program
- Koracima prošlosti
- Naučno-obrazovni program
- RCG
- R98
- Programska šema
- Trofej Radija Crne Gore
- Frekvencije
- Radio drama
Ekonomija
26. 03. 2015.
15:32 >> 15:25
CENTRALNA BANKA
Finansijski sistem stabilan
Finansijski sistem je stabilan, a nivo sistemskog rizika umjeren, istaknuto je na sjednici Savjeta Centralne banke Crne Gore.
Savjet je usvojio Izvještaj guvernera Milojice Dakića o poslovanju i sprovođenju politike Centralne banke Crne Gore za februar 2015. godine, u kome je konstatovano da su aktivnosti Centralne banke u ovom periodu realizovane u skladu sa planiranim obavezama utvrđenim Programom rada Centralne banke u 2015. godini.
"Savjet je analizirao i ocijenio uticaj potencijalnih rizika na stanje finansijske stabilnosti i zaključio da je finansijski sistem stabilan, a nivo sistemskog rizika umjeren“, saopšteno je iz CBCG.
Savjet je usvojio Kvartalni izvještaj o poslovanju banaka i MFI na dan 31.12.2014. godine, u kome je konstatovano da poslovanje banaka u četvrtom kvartalu karakteriše rast aktive, depozita i kapitala, a pad ukupnih kredita i likvidne aktive, u odnosu na prethodni kvartal.
"Svi parametri kvaliteta aktive su poboljšani. Banke su iskazale pozitivan finansijski rezultat na agregatnom nivou“, kazali su u CBCG.
Savjet je donio rješenje o izdavanju odobrenja za pružanje platne usluge – izvršavanja novčanih doznaka platnoj instituciji "Montenegro transfers“ D.O.O. - Podgorica.
Savjet je usvojio Odluku o izmjenama Odluke o minimalnim standardima za ulaganje banaka u nepokretnosti i osnovna sredstva.
"Odlukom je povećan limiti ulaganja u nepokretnosti i osnovna sredstva sa 40 na 50 odsto i utvrđen je tretman stečenih nepokretnosti za koje je od sticanja prošlo više od četiri godine.
Коментари0
Остави коментар