Основна тема
Црно/бијела тема
Инверзна тема

Подешавaња

Умањи / Увећај

Изаберите тему

Основна тема
Црно/бијела тема
Инверзна тема

Ekonomija

[ Mina biznis ]

19. 02. 2016. 14:06 >> 14:58
5

ISTRAŽIVANJE

CG na sredini liste najjeftinijih zemalja

Crna Gora je zauzela 26. mjesto na listi 50 najjeftinijih zemalja svijeta za život, pokazuje istraživanje kompanije za finansijsko savjetovanje "GoBankingRates". Kada je riječ o zemljama regiona, Kosovo se nalazi na 3. mjestu, Bosna i Hercegovina (BiH) na 11, Srbija 18, Slovenija 36. i Hrvatska na 47. mjestu.

U istraživanju, koje je objavio američki magazin Tajm, navodi se da Crna Gora ima lokalnu kupovnu moć koja je oko sredine od 50 najjeftinijih zemalja.

“Crna Gora je mala zemlja koja graniči sa Albanijom i Srbijom, smještena na Jadranskom moru. Država, sa oko 650 hiljada stanovnika, ima snažnu metalnu i poljoprivrednu proizvođačku industriju”, navodi se u istraživanju.

Cijene su, kako se navodi, jedne od najnižih među svim državama obuhvaćenim istraživanjem, posebno kada je riječ o namirnicama.

Analizu je objavio američki magazin Tajm koristeći podatke o platama, troškovima iznajmljivanja stanova, cijenama prehrambenih artikala, prevoza i komunalnih usluga.

Magazin navodi kako su cijene za iznajmljivanje u nekim zemljama jeftinije i 70 odsto u odnosu na Njujork, prehrambeni artikli 40 odsto i usluge 30 odsto.

Najjeftinija zemlja za život je, prema toj analizi, Južnoafrička Republika. Poredeći s Njujorkom, u toj zemlji je najam stana jeftiniji 87,5 odsto, hrana je 71 odsto jeftinija, a komunalne usluge 65,8 odsto.

"Južnoafrička Republika je najjeftinija zemlja za život. Ona je ujedno i najveći svjetski proizvođač platine, zlata i hroma, što je omogućilo veću kupovnu moć stanovnika. Zemlja nudi i niže cijene za dobra i hranu, kao i najam. Na primjer, troškovi u Kejptaunu za cijeli mjesec iznose blizu 400 dolara", piše Tajm.

 

Пратите нас на

Коментари5

Остави коментар

Остави коментар

Правила коментарисања садржаја Портала РТЦГВише
Поштујући начело демократичности, као и право грађана да слободно и критички износе мишљење о појавама, процесима, догађајима и личностима, у циљу развијања културе јавног дијалога, на Порталу нијесу дозвољени коментари који вријеђају достојанство личности или садрже пријетње, говор мржње, непровјерене оптужбе, као и расистичке поруке. Нијесу дозвољени ни коментари којима се нарушава национална, вјерска и родна равноправност или подстиче мржња према ЛГБТ популацији. Неће бити објављени ни коментари писани великим словима и обимни "copy/paste" садрзаји књига и публикација.Задржавамо право краћења коментара. Мање

Да бисте коментарисали вијести под вашим именом

Улогујте се

Најновије

Најчитаније