Основна тема
Црно/бијела тема
Инверзна тема

Подешавaња

Умањи / Увећај

Изаберите тему

Основна тема
Црно/бијела тема
Инверзна тема

Društvo

[ Objavila: J.B.Č. ]

29. 08. 2018. 09:34 >> 09:17

CKM PREDLAŽE

Prvoj banci nagrada oslobođenja Nikšića

Za ovogodišnju Nagradu oslobođenja Nikšića Upravni odbor Crnogorske kulturne mreže (CKM) odlučio je da predloži Prvu banku Crne Gore, koja je, kako su ocijenili, to priznanje odavno zaslužila.

Iz CKM-a su kazali da je, kroz vjekovno postojanje ranije Nikšićka, a danas Prva banka Crne Gore, bila ne samo poslovna kompanija, već dobročinitelj i dobrotvor hiljadama sportskih kolektiva, pojedinaca, ali i umjetničkih organizacija i stvaralaca, koji su pravili izvrsne rezultate zahvaljujući širokogrudosti i viziji Prve banke da podrži najvrednije i najbolje iz Nikšića i Crne Gore.

"Prva banka je perjanica i u humanitarnim akcijama, tako da je kontinuirani dobrotvor bolnice u Brezoviku, Centra za đecu sa smetnjama u razvoju i mnogim drugim akcijama koje se održavaju za pomoć najugroženijima. Treba istaći da je Prva banka jedan je od donatora rekonstrukcije bazena u sportskom centru", navodi se u saopštenju.

Ne treba, kažu, zaboraviti da Prva banka u kontinuitetu stipendira studente iz Nikšića i ostalih crnogorskih gradova, što je, kako su kazali, najbolji vid ulaganja u znanje, ali i budućnost tog grada i zemlje.

"Kada je ulaganje u pitanju treba naglasiti da je Prva banka donator mnogih sportskih kolektiva. No, sigurni smo da ne postoji privredno društvo koje ima veće pravo i zasluge da se okiti nagradom grada Nikšića, a u to ime navodimo koliko je bilo teško opstati u 117. godina postojanja ove kompanije", navode iz CKM-a.

Prije 117 godina, 1901. godine osnovana je Nikšićka štedionica, prva banka u tadašnjoj Knjaževini Crnoj Gori.

"Dobila je ime po gradu u kojem je osnovana, a koji je u to doba uveliko pisao nove i drugačije strane istorije. Nastanak jednog naprednijeg društva i grada služio je kao podstrek i razvoju privrede, pa  je osnivanje crnogorske pivare 'Onogošt' (1896.) i Prve nikšićke štedionice (1901.) dovelo do stvaranja industrijskog i bankovnog kapitala. To je ujedno, prelomni trenutak koji otvara novi period u daljem razvoju privrede i društvenih odnosa u Nikšiću. Prvu poslovnu godinu Štedionica je završila sa čistim dobitkom. Iako neznatan, ovaj dobitak je, ipak, pokazao da je prva bankarska ustanova u Knjaževini tokom prve godine postojanja prebrodila mnoge probleme, obezbijedila opstanak, ali i otvorila put za nastanak i razvoj novih finansijskih jedinica u drugim privrednim centrima", podsjećaju iz CKM-a.

Nakon 117 godina postojanja, Prvu banku vide kao modernu bankarsku instituciju.

"Ona predstavlja spoj iskusnih bankarskih stručnjaka i mladih, obrazovanih ljudi, spremnih da prepoznaju potrebe svojih klijenata i izađu im u susret. Prva banka prati svjetske trendove u bankarstvu, poštujući zahtjeve poslovanja, uz uvijek prisutnu viziju – da postane stabilna poslovna banka bazirana na crnogorskim resursima i crnogorskom znanju", navodi se u saopštenju.

Očekuju da će žiri uvažiti njihov predlog, i dodjeljivanjem nagrade u ime građana Nikšića zahvaliti se Prvoj banci za doprinos koji je dala njegovom razvoju.

"Ako je Prva banka od svog postojanja uvijek bila na usluzi građanima Nikšića, ako je podržavala i podržava sve one kojima je pomoć bila potrebna, od spostista, bolesnih, stvaralaca… ako je bila podrška mnogim pravnim i fizičkim subjektima naša organizacija sa ponosom predlažemo Prvu banku Crne Gore za Nagradu oslobođenja Nikšića za 2018. godinu!", zaključuje se u saopštenju.

 

Пратите нас на

Коментари0

Остави коментар

Остави коментар

Правила коментарисања садржаја Портала РТЦГВише
Поштујући начело демократичности, као и право грађана да слободно и критички износе мишљење о појавама, процесима, догађајима и личностима, у циљу развијања културе јавног дијалога, на Порталу нијесу дозвољени коментари који вријеђају достојанство личности или садрже пријетње, говор мржње, непровјерене оптужбе, као и расистичке поруке. Нијесу дозвољени ни коментари којима се нарушава национална, вјерска и родна равноправност или подстиче мржња према ЛГБТ популацији. Неће бити објављени ни коментари писани великим словима и обимни "copy/paste" садрзаји књига и публикација.Задржавамо право краћења коментара. Мање

Да бисте коментарисали вијести под вашим именом

Улогујте се

Најновије

Најчитаније