Objavio: B.V.

ALPSKA KOMBINACIJA 13. 02. 2018. 09:36   >>  09:36 0

ALPSKA KOMBINACIJA

Hiršer konačno do olimpijskog zlata

Austrijanac Marsel Hiršer osvojio je zlatnu medalju u alpskoj kombinaciji na Zimskim olimpijskim igrama u Pjongčangu.

U trkama u spustu i slalomu Austrijanac je ostvario vrijeme od 2:06,52 minuta i osvojio prvu zlatnu olimpijsku medalju u karijeri, jedinu koja mu je nedostajala.

Hiršer je poslije spusta bio 12. ali je uspio da nadoknadi zaostatak i osvojio drugu olimpijsku medaju u karijeri, poslije srebra u slalomu u Sočiju četiri godine ranije.

Marsel je istovremeno stigao i do jedinog zlata koje mu je nedostajalo, pošto je po šest puta bio najbolji na Svjetskom prvenstvu, odnosno Svjetskom kupu.

Srebrnu medalju osvojio je Francuz Aleksis Panturo sa zaostatkom od 0,23 sekunde, a bronzu je osvojio njegov sunarodnik Viktor Mufa Žande sa 1,02 sekunde zaostatka.

Austrijanac Marko Švarc zauzeo je četvrto mesto, a peti je bio Amerikanac Ted Ligeti.