Vaterpolo

26. 10. 2013. 14:38 >> 14:41

EUROKUP

Primorac ubjedljiv protiv Vojvodine

Vaterpolisti Primorca pobijedili su danas u Utrehtu novosadsku Vojvodinu 11:6 (1:3, 4:1, 4:2 i 2:0), u utakmici trećeg kola kvalifikacionog turnira za Eurokup.

Kotorski tim tom pobjedom, drugom na turniru, zadržao je šanse za plasman u četvrtfinale.

Savladao je i Utreht, a jedini poraz doživio je od italijanske Akvakjare.

Vojvodina je tim porazom, drugim na turniru, izgubila sve šanse za nastavak takmičenja.

Primorac je, nakon slabije prve četvrtine, u drugoj preokrenuo rezultat i došao do vođstva (5:4), koje u trećem dijelu meča uvećao na tri gola (7:4, 5:5 i 9:6).

Razlika je u posljednjoj četvrtini iznosila i pet golova, koliko je i bilo na kraju.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je
Nikola Murišić sa četiri, po dva gola postigli su Petar Mačić i Matija Brguljan, a po jedan Konstantin Kudaba, Željko Đurović i Đorđe Tešanović.

U ekipi Vojvodine najbolji je bio Nenad Stojčić sa dva pogotka.

U drugom meču C grupe Akvakjara i Nica igrali su neriješeno 9:9.

Slobodni su bili vaterpolisti Utrehta.

Primorac će u četvrtom kolu biti slobodan, dok ih sjutra očekuje duel sa Nicom od 12 sati i 30 minuta.

Najbolje dvije ekipe sa turnira u Utrehtu izboriće plasman u četvrtfinale.