[ Objavio: O.Z. ]

17. 07. 2019. 13:15   >>  06:41 14

OPET 10:10

Novi remi Ajkula, prokockana 3 gola prednosti

Vaterpolo reprezentacija Crne Gore remizirala je sa Grčkom 10:10 (3:3, 2:1, 4:4, 1:2), u utakmici drugog kola A grupe Svjetskog prvenstva u južnokorejskom Gvangdžuu.

To je drugi remi "akula" nakon što su u prvom kolu odigrale sa Srbijom takođe 10:10. Grčka je zabilježila prvi neriješen rezultat, nakon ubjedljivog startnog trijumfa protiv Južne Koreje 26:3.

Za konačan plasman u grupi odlučujući je duel Grčke i Srbije u trećem kolu, u kojem Crna Gora igra sa domaćinom Južnom Korejom (petak, 10:50h).

Odlučujući period igre bio je na druga polovina treće i prva polovina četvrte dionice. "Ajkule" su preko osam minuta bile bez pogotka, nijesu pet puta za redom iskoristili igrača više, a za to vrijeme Grci su napravili seriju od 4:0 i preokrenuli na 10:9.

Izjednačenje je donio Aleksandar Ivović koji je pogodio sa igračem više, na dva i po minuta do kraja meča. Mogli su izabranici Vladimira Gojkovića do pobjede u zadnjim momentima meča, ali je Nikola Murušić pogodio stativu, mada ni Grčka nije realizovala svoje šanse

Mlađan Janović je bio najefikasniji u našem timu sa tri pogotka, Ivović je postigao dva, a po jednom u strijelce su se upisali Nikola Murušić, Đuro Radović, Draško Brguljan, Dragan Drašković i Bogdan Đurđić.

U grčkoj selekciji dvostruki strijelci bili su Aleksandros Gunas, Stilianos Argiropulos i Dimitros Skumpakis, dok su se po jednom upisali Kristodulos Kolomvas, Georgios Dervisis, Aleksandros Papanastasiu i Konstantinos Genidonias.

TOK MEČA:

4. četvrtina:

KRAJ MEČA.

Murišić pogađa stativu na minut i 20 sekundi do kraja.

10:10 Ivović pogađa sa igračem više i konačno prekida post.

Brane se i crnogorski vaterpolisti sa igračm manje. (4 minuta do kraja meča)

Novi neiskorišten napad "ajkula". Naša selekcija bez goloa skoro 7 minuta. Tajm-aut Gojkovića.

10:9 Preokret, Gunas pogađa iz peterca.

9:9 Izjednačuju Heleni, Argiropulos koristi neopreznost Spaića u odbrani.

Grci imaju prvi napad u posljednjoj dionici, ali dosuđen im je kontrafaul.

3. četvrtina:

Ne koristimo igrača više u posljednjem napadu u ovoj četrvtini koja je završena rezultatom 4:4.

8:9 Grci prilaze na minus jedan, novi pogodak iz daljine. Genidunijas je strijelac (1:10 min do odlaska na pauzu)

7:9 Ponovo Grci pogađaju s distance, ovog puta Patanastasiu. (2:45 min do kraja dionice)

6:9 Bogdan Đurđić se upisao u strijelce.

6:8 Sjajan udarac Dervisisa za minus dva.

5:8 Novi pogodat Mlađana Janovića. (5:20 minuta do kraja četvrtine)

5:7 Grčka smanjuje golom Argiropulosa, u napadu sa dva igrača više.

4:7 Dragan Drašković pogađa nakon kontre.

4:6 Janović ponovo donosi dva gola prednosti u prvom minutu treće dionioce.

Ovog puta Grčka ima prvi napad.

2. četvrtina:

Kraj poluvremena, Crna Gora je drugi dio igre riješal u svoju korist - 2:1.

Vodimo 5:4, a za naš tim redom su pogađali Aleksandar Ivović, Nikola Murušić, Đuro Radović, Draško Brguljan i Mlađan Janović. Odličan je Lazović na golu, naš golman odbranio je nekoliko zicera.

4:5 Smanjuje Grčka golom Skumpakisa.

Sjajno igraju "ajkule" u odbrani, ponovo su se odbranile sa iračem manje.

3:5 Mlađan Janović trese mrežu nakon nekoliko neiskorištenih napada na obje strane. (4:30 min do kraja poluvremena)

3:4 Precizan i snažan udarac Draška Brguljana za prvo vođstvo "ajkula".

Ponovo je Brguljan brži, Crna Gora ima prvi napad.

1. četvrtina:

Kraj četvrtine.

3:3 Đuro Radović poravnava, na 1:22 minuta do kraja prvog dijela igre.

Konačno smo se obranili sa igračem manje, Grci su za 20 sekundi uputili tri šuta, jednom nas je spasila prečka.

3:2 Ponovo Grci koriste igrača više. Pogodio je Gunas.

2:2 Fantastičan udarac Nikole Murišića, koji je iskoristio neopreznost Grka.

2:1 Uzvraćaju Grci sa igračem više, Kolomvos je strijelac.

1:1 Aleksandar Ivović izjednačava sa igračem više, na 4:36 minuta do kraja četvrtine.

1:0 Skumpakis postiže prvi gol na meču, snažan šut sa distance.

Ne koristimo prvi napad, prvo je Galanidis odbranio šut Draška Brgiljana, a potom je i Radović promašio.

Utakmica je počela, prvi napad na meču ima Crna Gora, Draško Brguljan je doplivao do lopte na centru.

Duel sa Grčkom je od velike važnosti za "ajkule", eventualnom pobjedom došle bi na korak od direktnog plasmana u četvrtfinale.

Crnogorski vaterpolisti na startu šampionata igrali su sa Srbijom neriješeno 10:10, dok je Grčka bila ubjedljiva protiv Južne Koreje 26:3.

U drugom meču naše grupe, u 13 sati i 30 minuta, sastaće se Srbija i Južna Koreja.