[ Izvor: Mina, Objavio: I. P. ]

20. 07. 2018. 23:06   >>  23:14 14

SA RUMUNIJOM U OSMINI FINALA

Remi sa Španijom, "ajkule" druge u grupi

Vaterpolo reprezentacija Crne Gore igrala je neriješeno sa Španijom 7:7, u utakmici trećeg kola B grupe Evropskog prvenstva u Barseloni. "Ajkule" su tako osvojile drugo mjesto u grupi, pa će u osmini finala, u nedjelju, igrati sa Rumunijom. Bolji iz tog duela, u utorak u četvrtfinalu, sastaće se sa Hrvatskom.

Crna Gora je mogla do pobjede, većim dijelom je bila bolji rival, ali je treća četvrtina bila kobna po našu selkciju. Period od 12 minuta bez gola najbolje selekcije na sivjetu, kojima pripada i Španija, znaju da kazne.

U prvom poluvrmenu tim Vladimira Gojkovića je nosio Aleksandar Ivović koji je postigao četiri od pet golova naše rezentacije. Crna Gora je u prvih 16 minuta u tri navrata imala po dva gola prednosti (2:0, 4:2, 5:3 je bilo na poluvremenu).

A onda pad u trećoj četvrtini - nijesmo iskoristili dva puta igrača više, pogodili smo i okvir gola, pa je Španija golovima Taulja (dva puta) i Granadosa preokrenula uoči posljednje četvrtine 6:5.

U odlučujućeoj dionici viđena je takođe velika borba, Janović je prekinuo post u napadu, a Đuro Radović vratio vođstvo "ajkulama" na 3.40 do kraja meča.

Nakon toga Crna Gora nije iskoristila napad sa igračem više, da bi remi potpisao Bustos pogotkom 1.20 prije kraja.

Najefikasniji u crnogorskoj seleciji bio je Aleksandar Ivović sa četiri gola, Mlađan Janović je postigao dva, a Đuro Radović jedan

U španskoj selekciji, koja je kao pobjednik grupe izborila direktan plasman u četvrtfinale, po dva gola postigli su Rođer Tahulj i Felipe Perone.

Kraj meča, remi sa Španijom 7:7.

7:7 Bustos sa igračem više, 1.22 do kraja.

7:6 Đuro Radović vraća vođstvo "ajkulama", 3.40 do kraja meča.

6:6 Konačno gol, Janović je pogodio u napadu sa igračm više, skoro 12 minuta bilo smo bez pogotka.

Počela je posljednja četvrtina.

Kraj treće četvtine.

5:6 Tulj ponovo trese mrežu, ponovo u napadu sa igračem više, 2.19 do kraja treeće dionice.

5:5 Granados, kontranapad, 4.39 do kraja treće dionice.

5:4 Taulj u napadu sa igračem više.

Počelo je drugo poluvrijeme.

Kraj prvog dijela.

5:3 Četvrti gol Ivovića, pogodio je nakon kontranapada.

4:3 Topovski udarac Maljaraha, Lazović nemoćan, 4.43 do poluvremena.

4:2 Janović, opet je isticao napad sa igračem više...

Počela je druga četvrtina.

Kraj prve četvrtine.

3:2 Fenomenalni Ivović, pogodio je iz faula!

2:2 Drugi gol Peronea, sada u napadu s igračem više, 19 sekudni do kraja dionice.

2:1 Perone nakon kontranapada. Prethodno je Drašković promašio iz izgledne pozicije...

2:0 Opet Ivović, sada sa distance, 4.29 do kraja uvodne dionice.

1:0 Ivović u trenucima kada je isticao napad s igračem više.