12. 12. 2017. 19:51 >> 19:26
6

SVJETSKA LIGA

"Ajkule" poražene od Srbije u Nišu

Vaterpolo reprezentacija Crne Gore poražena je u drugom kolu grupe A preliminarnog dijela Svjetske lige od Srbije u Nišu 7:4. Naša selekcija je bila slobodna u prvom kolu, dok je ovo Srbiji druga pobjeda. Izabranici Vladimira Gojkovića u trećem kolu 16. januara dočekaće Rumuniju.

Prvog igrača više na meču je imala Crna Gora, ali je Petković bio neprecizan. Na drugoj strani raspoložen Lazović, ali ipak do prvog gola stiže Srbija preko Filipovića. Na 2:0 povisio je Mitrović što je i bio rezultat nakon prvih osam minuta.

Ćuk je otvorio drugu četvrtinu za vođstvo domaćina od 3:0, a prvi gol za goste postiže Ivović na sredini ovog perioda igre. Na 3:2 smanjio je Banićević, a na golu naše selekcije odličan je bio Lazović. U posljednjim trenucima Lazović je još jedno dobro intervenisao, ali već u sljedećem pokušaju Aleksić je bio precizan. Na poluvremenu 4:2 za Srbiju.

Ponovo Srbija preko Alkesića dolazi do tri gola prednosti. Na nešto više od minut do kraja Petković je smanjio na 5:3, ali je ubrzo uzvratio Ćuk za 6:3. Posljednji napad imali su izabranici Vladimira Gojkovića, imali smo i igrača više, ali ga nijesmo iskoristili.

Aleksić otvara posljednju četvrtinu golom za 7:3, ali već u sljedećem napadu Draško Brguljan smanjuje na minus tri. Nije bilo golova do kraja meča, konačnih 7:4 za Srbiju.

U prvom kolu Crne Gora je bila slobodna, dok je Srbija kući pobijedila Rumuniju 12:3. U 2018. godini dočekaćemo Rumuniju 16. januara u Budvi, 20. marta bićemo domaćini Srbiji, dok u posljednjem kolu gostujemo Rumuniji 10. aprila.

SRBIJA – CRNA GORA 7:4 (2:0, 2:2, 2:1, 1:1)

Bazen: SC Čair Niš, Gledalaca: 800, Sudije: Kun (Mađarska), Vlasić (Hrvatska), Igrač više: Srbija 8 (3), Crna Gora 7 (2)

SRBIJA: Gojko Pjetlović, Lazić, Rašović, Ranđelović, Ćuk 2, Duško Pjetlović, Ubović, Aleksić 3, Jakšić, Filipović 1, Prlainović, Stefan Mitrović 1, Branislav Mitrović.

CRNA GORA: Lazović (10 odbrana), Draško Brguljan 1, Banićević 1, Petković 1, Vidović, Đuro Radović, Drašković, Ukropina, Ivović 1, Spaić, Popadić, Sarić, Kandić.