[ Objavio: O.Z. ]

27. 07. 2017. 14:39   >>  17:26 7

BORIĆE SE ZA 5. MJESTO

"Ajkule" u neizvjesnom meču bolje od Rusije

Vaterpolisti Crne Gore savladali su danas Rusiju 9:8 u razigravanju za plasman od petog do osmog mjesta na Svjetskom prvenstvu u Budimpešti, pa će biti u prilici da ponove rezutat sa prethodnog planetarnog šampionata u Kazanju prije dvije godine, na kojem su bili peti.

Nakon poraza od Grčke u četvrtfinalu, naša selekcija se uzdigla i u neizvjesnom meču savadala Rusiju koja je u dosadašnjem dijelu šampionata imala najviše šuteva, preko 30 po meču.

Tokom cijelog meča vođena je velika borba, a dogodilo se ono što je Vladimir Gojković tražio od iskusnijih igrača - da povuku ekipu i pomognu mlađima da do kraja turnira steknu iskustvo za naredna takmičenja.

Junak pobjede je Draško Brguljan koji je bio najefikasniji igrač meča sa četiri pogotka.

On je odradio odličan posao u odbrani u odlučujućim momentima pred kraj meča. Prvo je na minut do kraja ukrao loptu kada smo imali igrača manje i sačuvao minimalnu prednost naše selekcije, da bi u posljednjem našem napadu, nakon što je izblokiran šut Ukropine, prvi stigao do lopte i tako onemogućio rivalu šansu za izjednačenje.

Gol manje od Brguljana postigao je Aleksandar Radović, dok su se po jednom u strijelce upisali Banićević i Mišić.

U selekciji Rusije po dva gola postigli su Merkulov i Lisunov.

Crnogorske vaterpoliste sada čeka još jedan jak meč na šampionatu koji će itekako značiti ovoj novoj i mladoj ekipi. "Ajkule" će za 5. mjesto na šampionatu svijeta igrati sa Italijom, koja je savladala Australiju 8:4.

Meč je na progamu u subotu u 13.30.

Ranije danas, Kazahstan je ostvario najbolji plasman u istoriji te zemlje na šampionatima svijeta. Kazahstanci su savladali Brazil sa 9:5 i osvojili 11. mjesto na turniru u Mađarskoj. U borbi za 9. mjesto, Španija je očekivano savladala Japan sa 13:11.

Za plasman u polufinale danas će igrati Grčka i Mađarska (20.30), odnosno Srbija i Hrvatska (22.00).

CRNA GORA - RUSIJA 9:8 (1:1, 4:2, 2:4, 2:1)

Sudije: Stavridis (Grčka), Korizna (Poljska); Igrač više: Crna Gora 9 (3), Rusija 10 (4); Peterac: Crna Gora 1 (1).

CRNA GORA: Lazović, Draško Brguljan 4, Banićević 1, Petković, Darko Brguljan, Aleksandar Radović 3, Drašković, Ukropina, Đuro Radović, Mišić 1, Čučković, Murišić, Šćepanović.

RUSIJA: Kornjejev, Lazarev, Vasiljev, Derevjankin 1, Bugajčuk, Ašaev, Merkulov 2, Nagaev 1, Sučkov, Holod 1, Lisunov 2, Šepeljev 1, Stacenko

TOK MEČA:

Četvrta četvrtina:

Kraj meča- CRNA GORA ĆE IGRATI ZA 5. MJESTO NA SVJETSKOM PRVENSTVU.

Još jedna odlična odbrana naših u odlučujućim momentima. Imali su Rusi igrača više, ali danas sjani Draško Brguljan je ukrao loptu i sačuvao prednost naše selekcije. (58 sekundi do kraja meča)

Odbranili smo se sa igračem manje nakon isključenja Čučkovića. Prvo je Šćepanović sjajno intervenisao, a potom je naš gol spasila prečka. (1.50 minuta do kraja meča)

Čučković je imao vremena da se namjesti, ali Stacenko odlično brani. (3 minuta do kraja meča)

9:8 - Radović se iskupio, pogađa za novo vođstvo. (5 minuta do kraja meča)

Treći put uzastopno ne koristimo igrača više, ovog puta Radović je izblokiran.

8:8 - Merkulov odmah uzvraća na drugoj strani i vraća egal.

8:7 - Ponovo Draško Brguljan pogađa mrežu rivala, njegov četvrti gol danas.

Počela je odlučujuća četvrtina, prvi put na meču naši su osvojili prvi napad.

Treća četvrtina:

Kraj trećeg dijela igre, koji je pripao Rusima - 4:2.

Loša organizacija posljednjeg napada naših vaterpolista u ovoj dionici, ali srećom ni Rusi se ne snalaze pred golom Šćepanovića.

Obje selekcije ne koriste situacije sa igračem više, u momentima kada se odlučuje ko će sa prednošću ući u posljednjih 8 minuta meča.

7:7 - Rusi koriste igrača više da preko Holoda na dva i po minuta do kraja četvrtine izjednače.

7:6 - Radović iz peterca koji je izborio Mišić.

6:6 - Terebjankin pogađa za novo izjednačenje. (5.10 minuta do kraja četvrtine)

6:5 - Draško Brguljan svojim trećim golom vraća prednost našem timu.

5:5 - Rusija izjednačava nakon manje od dva minuta igre u nastavku. Lisunov je postigao gol nakon kontre.

5:4 - Opet je Rusija imala prvi napad i odmah smanjuje rezultat.

Druga četvrtina:

Kraj poluvremena. Šćepanović je sačuvao svoju mrežu u posljednjem napadu rusije, pa na pauzu odlazimo sa dva gola prednosti.

5:3 - Draško Brguljan dovodi Crnu Goru do dva gola prednosti. POnovo smo iskoristili igrača više, treći put u ovoj četvrtini.

4:3 - Mišić vraća prednost nakon napada sa igračem više. (2 minuta do kraja poluvrmena)

Ne koristimo treću situaciju sa igračem više, nova odbrana Stacenka.

3:3 - Merkulov je izjednačio, taman kad se činilo da smo se odbranili sa igračem manje. (4.15 minuta do kraja poluvremena)

3:2 - Ponovo vodimo, Radović je zatresao mrežu, nakon skoro tri minuta iogre u 2. četvrtini.

Stacenko je upisao šestu odbran danas, ovog puta zaustavio je udarac Radovića, dok je na drugoj strani Merkulov šutirao pored gola..

2:2 - Lisunov odmah uzvraća, i Rusija je iskoristila igrača više u bazenu.

2:1 - Draško Brguljan dovodi naše u vođstvo sa igračem više

Rusija ima prvi napad i u drugom dijelu igre.

Prva četvrtina:

Kraj prve četvrtine, obje selekcije nijesu iskoristile svoje posljednje napade, pa je ostalo 1:1.

Ponovo su Rusi imali sreće, Draško Brguljan je pogodio stativu.

Nova odbrana Stacenka, ovog puta pokušao je Radović, a u sljedećem napadu Ukropina pogađa stativu. (2 minuta do kraja četvrtine)

1:1 - Banićević poravnava nakon kontre.

"Ajkule" i dalje bez pogotka nakon 4 minuta igre. Stacenko je obranio udarac Draškovića.

0:1 - Rusija kažnjava naše promašaje, Šepeljev je postigao prvi gol na meču. (5.40 do kraja četvrtine)

Naši vaterplisti nijesu iskoristili prvu situaciju sa igračem više, Mišić je šutirao pored gola.

Crna Gora se obranila u prvom napadu, a potom je Drašković izkontre pogodio stativu.

Prvi napad ne meču imaju vaterpolisti Rusije.