[ Objavio: O.Z. ]

19. 07. 2017. 22:49   >>  22:47 4

BLIZU PRVOG MJESTA

Crna Gora ubjedljiva protiv Brazila

Vaterpolo reprezentacija Crne Gore savladala je Brazil 14:5, u utakmici drugog kola A grupe na Svjetskom prvenstvu u Budimpešti. U drugom meču grupe, Kazahstan je savladao Kanadu 10:9.

Crna Gora je tako nakon dva kola lider u grupi, a u posljednjem kolu protiv Kazahstana i bod će biti dovoljan za prvo mjesto. To bi ujedno značilo direktan plasamn u četvrtfinale i dan više odmora.

Remi sa Kanadom nije odstavio traga na "ajkule", koje su od prvog do posljednjeg trenutka dominirali. Prvu četvrtinu naša selekcija je dobila sa 4:0, u drugoj je Brazil postigao dva gola, ali su za Crnu Goru pogađali Banićević, Drašković i Petković za ubjedljivih 7:2 na poluvremenu.

I drugi dio je donio sličan scenario. Sa tri vezana pogotka u finišu treće dionice Crna Gora je prvi put došla do plus sedam (10:3) i otklonila sve dileme oko pobjednika ako su uopšte postojale.

"Ajkule" su potom rutinski privele meč kraju , do konačnih 14:5.

Aleksandar Radović je bio najefikasniji sa tri gola, po dva su postigli Uroš Čučković, Darko Brguljan, Marko Petković i Dragan Drašković.

Kraj meča.

14:5 Aleksandar Radović nakon kontranapada, minut i po do kraja.

13:5 Almeida sa distance.

13:4 Aleksandar Radović iz peterca.

Nijesmo iskoristili napad sa igračem više, tri i po minuta do kraja.

12:4 Drašković.

Počela je posljednja četvrtina.

Kraj treće četvrtine.

11:4 Opet Darko Brguljan, ovoga puta sa distance.

10:4 Karulo je savladao Šćepanovića.

10:3 Darko Brguljan pogađa sa dva metra.

9:3 Čučković u napadu sa igračem više, 3.14 do kraja treće dionice.

8:3 Đuro Radović u napadu sa igračem više.

7:3 Gimaraeš, njegov drugi gol.

Počelo je drugo poluvrijeme.

7:2 Petković opet pogađa sa zvukom sirene.

Odbranili smo se sa igračem manje.

6:2 Drašković je pogodio sa distance.

5:2 Kutinjo je lobovao Šćepanovića.

Nijesmo iskoristili napad sa igračem više, 2.20 do poluvremena.

Odbranili smo se sa igračem manje, opet je stativa bila naš saveznik. Sredina druge dionice.

5:1 Banićević u trenucima kada je isticao napad sa igračem više, druga asistencija Draška Brguljana.

4:1 Gimaraeš je matirao Šćepanovića udarcem sa sedam, osam metara.

Počela je druga četvrtina.

4:0 Petković sa zvukom sirene.

3:0 Aleksandar Radović iz peterca.

Nijesmo iskoristili napad sa igračem više, Ukropina je pogodio prečku, dva i po minuta do kraja uvodne dionice.

2:0 Mišić je duplirao prednost pogotkom sa dva metra.

Freitas je pogodio stativu, sreća za "ajkule".

1:0 Čučković u napadu sa igračem više.