Povećaj veličinu slova Vrati na prvobitnu veličinu slova Samnji veličinu slova štampaj štampaj

Pošalji prijatelju

Objavila R.B.

USPJEŠNA PRVA PROBA 10. 07. 2017. 23:06   >>  22:39 1

"Ajkule" lako sa Kazahstanom

Vaterpolo reprezentacija Crne Gore savladala je u prijateljskom meču na Škveru selekciju Kazahstana 16:7 u duelu koji je bio provjera pred start Svjetskog prvenstva u Budimpešti.

Na minut ipo do kraja prve četvrtine, Kazahstan je pogodio za vođstvo od 2:1, ali smo već do kraja dionice preokrenuli rezultat. Utakmica je prelomljena u drugih osam minuta koje su naši reprezentativci riješili u svoju korist čak 7:1.

Nakon izjednačenog trećeg perioda, izabranici Vladimira Gojkovića dodali su gas u posljednjih osam minuta (slavili 4:1) za konačnih 16:7.

Najefikasniji u našoj selekciji bio je Darko Brguljan sa 3 gola, dok su po dva postigli Draško Brguljan, Aleksandar i Đuro Radović, Drašković, Mišić i Čučković. Jedan gol za našu selekciju postigao je Murišić.

Kod poraženih po dva gola postigli su Altajev, Ukumanov i Turhlijanov, a jedan Medvedev.

"Ajkule" će sjutra od 20 i 30 igrati sa Japanom, dok će posljednju provjeru imati u srijedu sa SAD-om u istom terminu, prenio je sajt VPSCG.