Povećaj veličinu slova Vrati na prvobitnu veličinu slova Samnji veličinu slova štampaj štampaj

Pošalji prijatelju

Objavio: S.V.

PRVA TITULA 10. 07. 2016. 23:32   >>  23:46 4

Portugal na krovu Evrope!!!

Golom rezerviste Edera u 109. minutu, Portugal je savladao domaćina Francusku u finalu Evropskog prvenstva 1:0 i tako osvojio prvu titulu u istoriji. Četa Fernanda Santoša je od 24. minuta bila lišena pomoći Kristijana Ronalda, koji je morao da napusti igru zbog povrede koljena, ali je bila jača od svih nedaća i na kraju stigla do trofeja.

Prvi je zaprijetio Portugal - Nani je u četvrtom minutu izbjegao ofsajd zamku, ali je šutirao preko gola.

U osmom minutu, Paje je startovao na Ronalda, bio je to sudar koljeno o koljeno, a najbolji igrač Portugala je morao da primi medicinsku pomoć.

Nakon toga se vratio na teren, ali je bilo vidljivo da se teško kreće, da bi se u 24. minutu i definitivno predao i pokazao selektoru Santošu da ne može da nastavi. Umjesto njega je ušao Kvarežma, a Ronaldo je sa suzama u očima odnešen sa terena.

U međuvremenu, Francuzi su imali dobru šansu. Grizman je sjajno šutirao glavom sa desetak metara, ali je Patrisio fantastično reagovao i izbacio loptu u korner.

"Trikolori" su u 34. minutu imali još jednu dobru priliku. Sisoko se majstorski oslobodio Sedrika i sa 14,15 metara gađao bliži ugao, ali je Patrisio opet fenomenalno odbranio.

Do kraja prvog djela nije bilo šansi, pa se na odmor otišlo sa rezultatom 0:0.

Prvu šansu u nastavku stvorili su Francuzi u 58. minutu. Grizman šutirao iskosa sa lijeve strane, ali nije bilo problema za Patrisija. Šest minuta kasnije isti igrač je imao zicer - gađao je glavom sa šest, sedam metara, ali je lopta otišla tik preko prečke.

Francuzi su nastavili sa pritiskom, pa je nova šansa stigla u 75. minutu. Rezervista Koman je uposlio Žirua, koji je šutirao iskosa sa lijeve strane, ali je golman Portugala još jednom pokazao klasu.

Deset minuta prije kraja oglasili su se Portugalci. Pokušao je Kvarežma makazicama, ali pravo u Ljorisa. A onda u nadoknadi nevjerovatna sreća za Portugal - Žinjak se "lažnjakom" oslobodio Pepea i sa četiri, pet metara pogodio stativu, pa se otišlo u produžetke.

Jedino uzbuđenje u prvom produžetku dogodilo se u 104. minutu i to ispred gola Francuske. Kvarežma je dobro izveo korner, Eder šutirao glavom, ali je Ljoris odbranio.

Portugal je bolje otvorio drugi produžetak. Gereiro je u 108. minutu fenomenalno izveo slobodnjak, ali je prečka spasila Francuze. Ipak, samo minut kasnije dogodio se trenutak odluke - Eder je sjajnim šutem sa 20-ak metara pogodio donji desni ugao gola Ljorisa.

Portugalci su do kraja odbili sve nalete domaćina i stigli do velike pobjede.