11. 06. 2021. 23:21 >> 23:47
12

EPSKA BORBA U POLUFINALU

Đoković skinuo krunu Nadalu

Srpski teniser Novak Đoković plasirao se večeras u finale Otvorenog prvenstva Francuske.

Đoković je u polufinalu pobijedio velikog rivala Rafaela Nadala sa 3:1 u setovima (3:6, 6:3, 7:6, 6:2).

Meč prvog i trećeg tenisera svijeta trajao je četiri sata i 13 minuta.

Đokoviću je to tek druga pobjeda nad Nadalom na Rolan Garosu.

Rafa je ostao na 13 titula u Parizu, Đoković ima šansu u nedjelju da dođe do druge i postane jedini teniser u istoriji koji ima po minimum dva trofeja sa sva četiri najveća turnira.

Nakon pobjede, Đoković je rekao da je večeras morao da igra svoj najbolji tenis i da ne može da opiše kako se osjeća.

"Privilegija je biti sa njim ovdje na terenu i bilo je divno igrati pred ovakvom publikom. Morao sam da igram svoj najbolji tenis da bih ga pobijedio. Ne mogu da opišem kako se osjećam", rekao je Đoković.

Fantastičan meč, spektakularna borba koja je trajala četiri sata deset minuta igre, pripala je srpskom teniseru koji je stigao do 80. pobjede na turniru, i 30. u ukupno 58. mečeva sa Nadalom.

Nevjerovatno je počeo duel, gemom u kojem je servirao Nadal i koji je trajao punih devet minuta.

Novak je imao tri prilike da napravi brejk, ali je propustio priliku, što poslije sjajnih servisa Španca, što poslije svojih grešaka i Nadal je to umio da kazni.

Odmah je potom iskoristio svoju prvu brejk priliku, došao do brejka i potom ubjedljivim servis gemom i do 3:0.

Kada je teniser iz Manakora stigao do 5:0 svi su pomislili da bi to mogla da bude repriza premijernog seta iz prošlogodišnjeg finala, ali Đoković nije tako mislio.

Dobio je prvi gem na svoj servis, a onda je poslije skoro osam minuta igre na servis Nadala, iskorostio treću brejk priliku u gemu i smanjio na 2:5.

Potom je u narednom gemu morao da spašava još jednu set loptu, uspio je i smanjio na 3:5, ali je zaostatak od početka bio prevelik.

Iako je uspio da spasi tri set lopte u narednom gemu, nije uspeo četvrtu i posle 59 minuta igre Nadal je upisao set u svoju korist.

Naredna tri seta, veoma stresna i puna fantastičnih poteza i preokreta pripala su Đokoviću.

Dobru igru iz finiša prvog seta Đoković je prenio u drugi i nakon još jednog izuzetno dramatičnog dijela meča sa 6:3 slavio za 1:1.

Treći set je bio presudan. Đoković je mogao da završi jer je imao brejk prednosti i na 5:4 servirao za 2:1. Nije to iskoristio, Rafa se vratio i onda priprijetio brejk loptom u 12. gemu. Đoković se spasio i u taj brejku konačno stigao do 2:1 u setovima.

Nadal je odlično otvorio četvrti set. Poveo 2:0, ali onda demonstracija moći i 6:2 za Đokovića.

Protivnik Đokoviću u finalu biće mu peti teniser svijeta, Stefanos Cicipas iz Grčke.

Cicipas je prethodno u polufinalu sa 3:2 u setovima bio bolji od Aleksandera Zvereva.

Finale muškog singla na Rolan Garosu igraće se u nedjelju.

Đoković će protiv Cicipasa igrati za svoj 19. najveći trofej, a Nadal i Federer ostaju na po 20.