Tenis

10. 07. 2019. 20:10 >> 20:54

VIMBLDON

Federer protiv Nadala u polufinalu

Švajcarski teniser Rodžer Federer plasirao se u polufinale Vimbldona, pošto je danas poslije preokreta pobijedio Japanca Keija Nišikorija u četiri seta, 4:6, 6:1, 6:4 i 6:4.

Švajcarac je do 100. pobjede na Vimbldonu, najprestižnijem turniru na svijetu, došao poslije dva sata i 37 minuta igre. On je ujedno upisao i osmi trijumf nad Nišikorijem u 11 dosadašnjih duela.

Federer je današnjom pobjedom postao prvi teniser u istoriji koji je došao do trocifrenog broja pobeda na jednom od grend-slem turnira.

Treći teniser svijeta u polufinalu Vimbldona igraće potiv Španca Rafaela Nadala.

Nadal se plasirao u polufinale, pošto je u četvrtfinalu pobijedio Amerikanca Sema Kverija u tri seta, 7:5, 6:2 i 6:2.

Španac je do pete pobjede u njihovom šestom meču došao poslije dva sata i sedam minuta igre.

Špancu je to bila 50. pobjeda na Vimbldonu.

Nadalu će protivnik u polufinalu biti Rodžer Federer koji je pobjedom nad Keijem Nišikorijem došao do trocifrenog učinka na najprestižnijem turniru svijeta.

Kveri je Nadalu parirao samo u prvom setu, uspio je i da vrati brejk, dok mu je Španac u završnici prvog seta još jednom oduzeo servis i došao do prednosti.

Nadal je u naredna dva seta u potpunosti kontrolisao igru, i s po dva brejka u oba seta, lako se domogao polufinala.