[ Izvor: B92, Objavio: I. P. ]

08. 08. 2018. 11:07 >> 10:51

RODŽERS KUP

Marin izbacio Bornu, mladi Kanađani uspješni

Hrvatski teniser Marin Čilić savladao je sunarodnika Bornu Ćorića u tri odigrana seta u drugom kolu Rodžers kupa u Torontu.

Čiliću je bilo potrebno nešto više od dva časa igre da se plasira u treću rundu rezultatom 6:3, 3:6, 6:1.

U prom setu Ćorić nije iskoristio svoje tri brejk prilike, a Marin jeste svoju jednu, i tako poveo sa 1-0. Mlađi Hrvat je dobrim servisom ipak došao do poravnanja rezultata, da bi Čilić ipak ostao neumoljiv kada je bilo najbitnije i prošao dalje.

U narednoj rundi on se sastaje sa boljim iz duela između Argentinca Dijega Švarcmana i Amerikanca Sema Kverija.

Domaći teniser Denis Šapovalov, nakon što je Žeremija Šardija izbacio sa Vimbldona, sada je isto učiinio i u Torontu. Šapovalov je u drugo kolo prošao pobjedom od 6:1, 6:4, i tamo ga čeka Italijan Fabio Fonjini, koji je u dva seta eliminisao Stiva Džonsona iz SAD.

Grigor Dimitrov uspio je nekako da se Fernandu Verdasku osveti za poraze na Rolan Garosu i Indijan Velsu.

Dimitrov je izgubio prvi set rezultatom 6:4, da bi drugi riješio u svoju korist sa ubjedljivih 6:2, a zatim u taj-brejku odlučujuće dionice duela došao do prolaza.

U trećem kolu će nastupiti protiv bolje iz dulea između Miloša Raonića iz Kanade i Amerikanca Frensisa Tijafoa.

Evgenij Donskoj iznenadio je polufinalistu Vašingtona Andreja Rubljeva pobedivši ga u dva seta, dok je iznenađenje priredio i mladi Kanađanin Fekils Ože-Alijasim.

Ože-Alijasim, 18-godišnji kanadski teniser koji je svojevremeno postao najmlađi sa ATP bodom ikada, rutinski je pobijedio 18. igrača planete Francuza Luku Puja sa 6:4, 6:3 i u narednoj, drugoj rundi igraće protiv Rusa Danila Medvedeva.